Tapkite mūsų partneriais, padėkite išlaikyti visiems prieinamą, nemokamą ir kokybišką žiniasklaidą. Paremti
Paremkite ir tapkite mūsų partneriais.

2022 11 29

bernardinai.lt

Vidutinis skaitymo laikas:

3 min.

Pradeda veikti Vaiko teisių linija: nemokamai konsultuotis galės kiekvienas

Teodoro Biliūno nuotrauka

Lapkričio 29-ąją veiklą pradeda Vaiko teisių linija, į kurią skambinti galima telefono numeriu 8 800 10 800. Per šią liniją vaikai ir suaugusieji galės pasikonsultuoti visais vaiko teisių apsaugos klausimais ir pranešti apie galimus vaiko teisių pažeidimus. Visi skambučiai šiuo numeriu – nemokami.

Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos iniciatyva įsteigtas ir koordinuojamas konsultacijų centras – Vaiko teisių linija – bus prieinamas ir patogus kanalas, kuriuo visuomenė galės nemokamai konsultuotis ir gauti rūpimą informaciją visais vaiko teisių apsaugos klausimais ir pranešti apie galimus vaiko teisių pažeidimus. Tarnybos direktorė Ilma Skuodienė kviečia konsultacijų galimybe pasinaudoti ne tik suaugusiuosius, bet ir vaikus – jų skambučiams bus skiriamas ypatingas dėmesys.

„Kviečiame skambinti visus, kurie nori pasikalbėti ir pasitarti rūpimais klausimais vaiko teisių tema – tėvus, senelius, mokytojus, gydytojus, kaimynus – esame pasiruošę išklausyti kiekvieną ir drauge surasti atsakymus. Tikimės išgirsti ir pačius vaikus – kuo jie gyvena, kas jiems kelia nerimą, kokią pagalbą jiems galėtume suteikti. Norisi, kad Vaiko teisių linija taptų saugia erdve kalbėti žmonėms, esantiems arčiausiai vaikų ir galintiems pasidalinti informacija, kuri leistų vaiko teisių gynėjams operatyviau reaguoti į galimus vaiko teisių pažeidimus ir pasirūpinti vaikų gerove“, – kiekvieno skambučio svarbą akcentuoja I. Skuodienė.

Pasak jos, Vaiko teisių linija padės vaiko teisių gynėjams būti arčiau visuomenės ir suteiks jai daugiau galimybių kreiptis, konsultuotis rūpimais klausimais.

Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos vadovė Ilma Skuodienė. Teodoro Biliūno nuotrauka

Skambinantieji į liniją gaus bendro pobūdžio atsakymus įvaikinimo ar globos klausimais, dėl svečiavimosi galimybės, konsultacijas dėl skyrybų ar dėl bendravimo tvarkos, esant ginčams dėl vaikų auklėjimo, galės pasitarti bet kokiais klausimais, susijusiais su vaiko teisėmis. Vaikai galės pasikonsultuoti su vaiko teisių gynėjais dėl savo teisių ir pareigų, santykių su tėvais, suaugusiųjų elgesio ir bendravimo su jais, išsiaiškinti, kur prireikus galima kreiptis pagalbos ir užduoti kitus svarbius klausimus.

Skelbiama, kad konsultacinis skambučių centras veiks Alytuje, o nemokamas konsultacijas telefonu ir elektroniniu būdu teiks šešių konsultantų komanda tiek Lietuvoje, tiek užsienyje gyvenantiems žmonėms.

„Džiaugiamės, kad Alytuje įkurtas toks svarbus skambučių centras – iš bet kurio Lietuvos kampelio į mūsų miestą atkeliavęs pagalbos šauksmas operatyviai bus išspręstas ir galėsime didžiuotis, kad prie šio darbo prisideda ir alytiškiai“, – teigia Alytaus miesto meras Nerijus Cesiulis.

Pastaraisiais metais išaugęs tarnybos gaunamų pranešimų skaičius dėl galimų vaiko teisių pažeidimų tik patvirtina konsultacinės linijos poreikį: 2020-aisiais buvo gauta daugiau nei 39 tūkst. pranešimų dėl galimų pažeistų ar pažeidžiamų vaiko teisių, o per 2021 m. šis skaičius padidėjo beveik vienu tūkstančiu gautų pranešimų. Skaičiuojama, kad vaiko teisių gynėjai įvairaus pobūdžio pranešimus apie galimas pažeidžiamas vaiko teises gauna kas 15 minučių, o kas antras toks pranešimas pasitvirtina.

Praėjusių metų duomenimis, daugiausia – apie 65 proc. – pranešimų dėl galimų vaiko teisių pažeidimų buvo gauta iš policijos, dukart padaugėjo vieno iš vaiko atstovų, pagal įstatymą gyvenančio skyriumi, pranešimų. Penktadaliu daugiau anoniminių skambučių sulaukta iš neabejingų greta gyvenančių ar su vaiku bendraujančių žmonių.

Visuomenė kviečiama naudotis konsultacinių skambučių galimybe, konsultuotis su vaiko teisių gynėjais ir nelikti abejinga galimiems vaiko teisių pažeidimams, į kuriuos būtų galima sureaguoti laiku, užtikrinant vaikui ir jo šeimai reikalingą pagalbą.

Vaiko teisių linijos konsultacijos skambinant telefonu 8 800 10 800 teikiamos lietuvių, anglų ir rusų kalbomis. Pokalbiai galimi ir kreipiantis el. paštu [email protected].

Linijos konsultantų darbo laikas: IIV 8.0019 val.; V 818 val.; VIVII konsultacijos neteikiamos.

Įdomu? Prenumeruokite naujienlaiškį ir skaitykite mus kasdien