Sunku skaityti? Padidink tekstą, spausdamas ant aA raidžių straipsnio pradžioje. Perskaitei lengviau? Nepamiršk -> Paremti
Neįskaitai? Spausk teksto didinimo mygtuką. Paremk. Ačiū!

2022 11 11

bernardinai.lt

Vidutinis skaitymo laikas:

< 1 min.

Pradedama kasmetinė „Carito“ akcija „Gerumas mus vienija“

„Carito“ nuotrauka

Sekmadienį, lapkričio 13-ąją, minint Vargstančiųjų dieną katedrose ir bažnyčiose bus šventinamos „Carito“ žvakelės bei pradedama kasmetinė „Carito“ akcija „Gerumas mus vienija“.

„Tegu šių metų „Carito“ gerumo žvakučių šviesa suteikia jaukumo Jūsų namams, stiprina vienybę varge ir teikia taikaus pasaulio viltį, kurios taip esame reikalingi šiuo nelengvu laiku“, linkėjo Lietuvos vyskupų konferencijos Socialinių reikalų tarybos pirmininkas, arkivyskupas Kęstutis Kėvalas, kviesdamas dalintis gerumu, prisidėti prie „Carito“ ar kitų meilės artimui darbų savo bendruomenėse, skirti laiko savanorystei, dalintis žiniomis ir kitais gebėjimais.

Aukoti gyvenimo sunkumus patiriantiesiems ir už tai gauti dovanų rūpesčio vienų kitais simbolį „Gerumas mus vienija“ žvakelę nuo sekmadienio bus galima bažnyčiose, parapijose, „Carito“ centruose.

Akcijos metu surinktos lėšos pasitarnauja sunkiai besiverčiančioms šeimoms, vienišiems seneliams, ligoniams, nelaimių ištiktiems žmonėms. Be to, ir kiekviena „Carito“ žvakelė gyvenimo išbandymus patiriančių rankų paliesta. Vilniaus arkivyskupijos „Carito“ žvakių dirbtuvėse liejant žvakeles stiprinami bendravimo komandoje, laiko, darbų planavimo bei socialiniai įgūdžiai, kad žmonėms būtų lengviau grįžti į darbo rinką.

Kaip sakė Lietuvos Carito vadovė Deimantė Bukeikaitė, kiekviena žvakelė gaminta su didele atsakomybe, kruopštumu ir meile. Džiugu, kad šiemet net 75 tūkst. „Gerumas mus vienija“ žvakelių išlydimos į kelionę po visą Lietuvą, į konkrečius namus.

25 metus iš eilės rengiama akcija „Gerumas mus vienija“ tęsis iki advento pabaigos.

„Caritas“ – pasaulinė katalikiška organizacija, teikianti įvairią humanitarinę pagalbą jos reikalingiems žmonėms. „Caritas“ Lietuvoje yra sukūręs vaikų dienos centrų ir pagalbos šeimai tinklą, atsiliepia į sergančių, vienišų, vyresnio amžiaus žmonių poreikius, stokojančius aprūpina maistu, drabužiais ir kitais daiktais, įgyvendina programas patiriantiems benamystę, smurtą, priklausomybes, o migrantams, pabėgėliams, nuteistiesiems, darbo neturintiems asmenims padeda integruotis į visuomenę.

„Caritas“ Lietuvoje jungia 270 darbuotojų  ir apie 3900 savanorių. Vien per praėjusius metus organizacijos pagalbos sulaukė apie 40 tūkst. žmonių.

Norite nepraleisti svarbiausių naujienų? Prenumeruokite naujienlaiškį:

Patinka tai, ką skaitai?

Pasidalink su kitais naudodamasis patogiais mygtukais straipsnio pradžioje. Ir nepamiršk paremti!

Paremsiu