Patinka tai, ką skaitote? Skaitykite ir ateityje skirdami kad ir nedidelę sumą mūsų darbui tęsti. Nepamirškite -> Paremti
Patinka tai, ką skaitote? Nepamirškite paremti.

2021 11 15

bernardinai.lt

Vidutinis skaitymo laikas:

2 min.

Prasideda akcija „Gerumas mus vienija“: daugiau naujų galimybių dalintis su vargstančiaisiais

Carito nuotrauka

Esant sudėtingai situacijai šalyje bei stebint išaugusius pagalbos reikalingų žmonių skaičius Carito kasmetinė pagalbos vieni kitiems iniciatyva „Gerumas mus vienija“ šiemet startavo dviem savaitėmis anksčiau. Iniciatyvos organizatoriai tikisi, kad nepaisant įtemptos padėties mūsų šalyje žmonės norės dalintis ir aukos pagalbai vargstantiesiems, o tai šiemet bus galima padaryti keliais būdais. Nuo gruodžio mėnesio prie žvakelių iniciatyvos šiemet prisijungia ir mūsų partneris – didžiausias prekybos tinklas „Maxima“, taip pat visą gruodį bus galima paaukoti ir uždegti virtualią žvakutę virtualiame akcijos „Gerumas mus vienija“ žemėlapyje.

Šalies bažnyčiose šį sekmadienį, minint Pasaulinę vargstančiųjų dieną, buvo pašventintos akcijai skirtos žvakelės – daugiau nei 60 tūkstančių. Žvakelės bus dovanojamos už auką, o surinktos lėšos panaudojamos vargstantiems ir susiduriantiems su gyvenimo sunkumais žmonėms, kuriuos globoja Carito organizacija visoje Lietuvoje.

Daugiau kaip du dešimtmečius Carito akcija „Gerumas mus vienija“ yra gera galimybė asmeniškai ir bendruomeniškai įsitraukti ir dalintis su vargstančiaisiais savo dėmesiu, savanorystei skirtu laiku ir konkrečia auka, kuri vėliau virsta konkrečia pagalba – trūkstamu maistu namuose ar vargstančiųjų valgyklose, vaistais, kelionių pas gydytojus išlaidomis, priemonėmis ir prekėmis vaikams, reikalingais daiktais šeimų buityje, pagalba po gaisro ir kita.

„Lietuvoje dėl pandemijos susidarė ypač sudėtinga situacija. Vis dar plintančio viruso grėsmė, nežinia, kasdien besikeičianti situacija, didėjantys pagalbos reikalingų žmonių skaičiai, socialinio artumo stoka mus lydi visus metus. Tačiau artėjant metų pabaigai norisi žmones sutelkti ir pakviesti uždegti ar pastiprinti viltį, paskleisti šviesą ir šilumą vieni kitų širdyse. Tamsa yra bejėgė prieš šviesą, o Caritas žvakelė yra simbolinis „įrankis“ įnešti kuo daugiau šviesos vieni kitų gyvenimuose“, – sakė Deimantė Bukeikaitė, Lietuvos Carito generalinė sekretorė.

Advento žvakelės daliai Lietuvos gyventojų jau tapo tradicija. Uždegę šią žvakelę ant savo šventinio stalo, padovanoję ją savo artimiesiems, draugams ar bendradarbiams, kaimynams, žmonės atneša šviesą ne tik į savo ar artimųjų namus, bet ir prisideda prie pagalbos sunkių gyvenimo išbandymų patiriantiems žmonėms. Visos šių metų akcijos žvakelės yra rankų darbo.  Jos su dideliu atsakingumu ir rūpesčiu gaminamos Vilniaus arkivyskupijos Carito žvakių dirbtuvėse. Čia už suaukotas lėšas yra sukurtos ir išlaikomos kelios darbo vietos žmonėms, siekiantiems sustiprinti savo įgūdžius bei grįžti į darbo rinką.

Nuo gruodžio 1 dienos startuos virtualus žvakelių žemėlapis, neturintis sienų, apribojimų ir griežtų reikalavimų dėl atstumų išlaikymo, ir atsiras galimybė aukoti bei gauti dovanų žvakelių prekybos tinklo „Maxima“ parduotuvėse visoje Lietuvoje, kur jas dalins Carito savanoriai. Tikimasi, kad virtualiame akcijos „Gerumas mus vienija“ žemėlapyje žvakeles nuo gruodžio 1 iki 31 dienos degs ir užsienyje gyvenantys tautiečiai, ir Lietuvos gyventojai.

Praėjusiais metais vykusios iniciatyvos metu visoje Lietuvoje buvo paaukota 57 tūkstančiai eurų ir padovanota apie 55 tūkstančiai žvakelių. Surinktos aukos padėjo aprūpinti vargstančias šeimas su vaikais įvairiomis prekėmis, priemonėmis, taip pat prisidėjo prie Carito vaikų dienos centrų veiklos įgyvendinimo, pagelbėjo organizuojant senelių aplankymą ir pagalbą jiems namuose bei prisidėjo prie kitų vargstančiųjų poreikių visoje Lietuvoje.

Norite nepraleisti svarbiausių naujienų? Prenumeruokite naujienlaiškį:

„Tegul šių metų akcijos žvakučių liepsna suteikia jaukumo mūsų namams, stiprina vienybę su vargstančiaisiais ir teikia vilties, kurios taip reikia šiuo sudėtingu laiku“,  – kviečia Carito atstovai.

Paaukoti pagalbai vargstantiesiems bei gauti dovanų Carito žvakelę galima:

  • visose šalies bažnyčiose, parapijose bei Carito centruose (lapkričio 15–gruodžio 24 d.);
  • prekybos tinklo „Maxima“ parduotuvėse (gruodžio 1–gruodžio 24 d.)
  • uždegant žvakelę virtualiame Carito žvakučių žemėlapyje (gruodžio 1–gruodžio 21 d.)

Lietuvos Carito informacija

Patinka tai, ką skaitote?

Skaitykite ir ateityje skirdami kad ir nedidelę sumą mūsų darbui tęsti.

Paremkite