Tapkite mūsų partneriais, padėkite išlaikyti visiems prieinamą, nemokamą ir kokybišką žiniasklaidą. Paremti
Paremkite ir tapkite mūsų partneriais.

2021 08 13

bernardinai.lt

Vidutinis skaitymo laikas:

< 1 min.

Prezidentas susitiko su Šventojo Sosto Valstybės sekretoriumi

Kard. Pietro Parolinas ir prezidentas Gitanas Nausėda. Lietuvos Respublikos Prezidentūros nuotrauka

Prezidentas Gitanas Nausėda penktadienį susitiko su Šventojo Sosto Valstybės sekretoriumi kardinolu Pietru Parolinu.

Susitikimo metu šalies vadovas patikino Valstybės sekretorių, kad labai vertina glaudžius ir vaisingus, šimtmečiais puoselėjamus Lietuvos ryšius su Šventuoju Sostu. Lietuva visuomet prisimins, kad Vatikanas niekada nepripažino Lietuvos okupacijos. Prezidentas išreiškė pasididžiavimą tuo, kad  lietuvis – paskirtasis vyskupas Visvaldas Kulbokas – yra skiriamas apaštališkuoju nuncijumi Ukrainoje.

Prezidentas su kardinolu Pietru Parolinu, be kita ko, aptarė pandemijos situaciją Lietuvoje ir pasaulyje. Prezidentas ir Valstybės sekretorius sutarė, kad dalinimasis vakcinomis šiuo metu yra labai svarbi globalaus solidarumo forma. Prezidentas informavo Šventojo Sosto atstovą, kad Lietuva dalyvauja Europos Sąjungos dalijimosi vakcinomis mechanizme ir dovanoja vakcinas Rytų partnerystės šalims.

Pokalbio metu buvo taip pat aptartas nelegalios migracijos, naudojamos kaip hibridinis įrankis, fenomenas, situacija Baltarusijoje.

Kard. Pietro Parolinas ir prezidentas Gitanas Nausėda. Lietuvos Respublikos Prezidentūros nuotrauka

„Šiais neapibrėžtumo laikais labai aktualus Lietuvai ir visam pasauliui yra Šventojo Sosto moralinis autoritetas. Šventojo Sosto parama žmogaus teisėms, įstatymo viršenybei, demokratijos vertybėms yra ta moralinė jėga, kuri visada, taip pat ir šiais nelengvais laikais, primena pasauliui, kad politikos ir tarptautinių santykių tikslas yra taika ir žmonių gerovė, o ne vienų ar kitų režimų išlikimas“, – sakė Prezidentas.

Prezidentas paprašė kardinolą Pietrą Paroliną perduoti pagarbą ir šilčiausius linkėjimus popiežiui Pranciškui.

Kas yra „bernardinai“?

Arba kodėl „Bernardinai.lt“ yra nemokama žiniasklaida ir kodėl kviečiame tapti partneriais paremiant.