2021 09 28

bernardinai.lt

Vidutinis skaitymo laikas:

< 1 min.

Prie Šv. Faustinos namelio bus pašventinta šv. Juozapo skulptūra

Šv. Juozapo skulptūra (autoriai Rūta ir Nerijus Kavaliauskai, 2021). Šv. Faustinos namelio feisbuko paskyros nuotrauka

Spalio 2 d., šeštadienį, 14 val., prie Šv. Faustinos namelio bus pašventinta šv. Juozapo skulptūra. Ją šventins Vilniaus arkivyskupas Gintaras Grušas, o malda lydės Vilniaus seminaristai. 15 val. melsimės Dievo gailestingumo vainikėlio maldą.

Antakalnyje (V. Grybo g. 29a) įsikūrusiame buvusiame Dievo Gailestingumo Motinos seserų vienuolyno, kuriam priklausė šv. Faustina, sode stovėjo šviesi šv. Juozapo skulptūra. Krokuvoje esantis Lagievnikų vienuolynas anksčiau buvo vadinamas Juzefovu, o pagrindinė vienuolyno komplekso koplyčia, dabar žinoma kaip šv. Faustinos palaidojimo vieta, buvo dedikuota būtent šiam šventajam. Antakalnyje seserų sode stovėjusi šv. Juozapo skulptūra ne tik tapo sąsaja tarp Krokuvos ir Vilniaus, bet ir liudijo šventojo užtarimą ir rūpestį Dievo gailestingumo žinios darbu.

Šv. Petro ir Povilo bažnyčioje yra išlikusi vienuolyno koplyčios šv. Juozapo skulptūra. Pagal ją skulptoriai Rūta ir Nerijus Kavaliauskai pagamino kopiją (2021) ir pastatė Šv. Faustinos namelio kieme.

Dienoraštyje šv. Faustina rašo: „Jis žvelgė labai maloniai ir leido man pažinti, kad jam labai rūpi šis darbas, bei žadėjo man ypatingą savo globą ir pagalbą.“ (1203)

Vilniaus piligrimų centro ir Šv. Faustinos namelio feisbuko paskyros informacija