Sunku skaityti? Padidink tekstą, spausdamas ant aA raidžių straipsnio pradžioje. Perskaitei lengviau? Nepamiršk -> Paremti
Neįskaitai? Spausk teksto didinimo mygtuką. Paremk. Ačiū!

Garso įrašo trukmė:

41 min.

Prof. A. Jokubaitis: „Mokslas vadovaujasi užkariautojų filosofija“

Prof. Alvydas Jokubaitis. VU TSPMI nuotrauka

Vilniaus akademinės sielovados centras pristato katalikišką tinklalaidę „Galim(a) aiškiau“. Savo klausimus užduoti ir temas siūlyti gali visi norintieji, o atsakymų tinklalaidės rengėjai ieškos kartu su įvairių sričių specialistais, išmanančiais „bažnytinius reikalus“.

Vilniaus akademinė sielovada ir toliau tęsia mokslo ir religijos temos nagrinėjimą. Kodėl mokslas gali būti destruktyvus moralinių autoritetų atžvilgiu? Kokia filosofija vadovaujasi modernus mokslas? Kaip krikščionybė sukūrė atmosferą, reikalingą moderniajam mokslui? 

Naujoje Vilniaus akademinės sielovados centro tinklalaidėje „Galima aiškiau“ į šiuos klausimus atsako Vilniaus universiteto profesorius, filosofas Alvydas Jokubaitis.  

„Pati krikščionybė yra ne vakarietiškas kūrinys, o atėjęs iš Jeruzalės, iš kito pasaulio – reikia atsiminti, kad krikščionybė buvo helenizuota: pavyko krikščionybę sujungt su graikų filosofija, su graikų mokslu – nedaugelis religijų sprendžia proto ir tikėjimo santykio problemą. Vakaruose paaiškėjo, jog, tie, kurie turėjo tikėjimą ir kai jiems reikėjo sąvokų suprasti tam tikėjimui, jie galėjo rasti sąvokas graikų filosofijoje, galėjo jomis remtis, ir jos pagilindavo šitą tikėjimą.“

Pašnekovą kalbina Juozapas Pričinas.

Turite klausimų, į kuriuos įtikinamų ir aiškių atsakymų dar negirdėjote? Nežinojote, kaip atsakyti, kai klausimas iškilo diskusijose su draugais? Atsiųskite savo klausimus Vilniaus akademinės sielovados centrui feisbuko paskyroje ar el. paštu [email protected], ir atsakymus išgirskite tinklalaidėse, kurios klausytojus pasieks du kartus per mėnesį.

Patinka tai, ką skaitai?

Pasidalink su kitais naudodamasis patogiais mygtukais straipsnio pradžioje. Ir nepamiršk paremti!

Paremsiu