2021 12 06
Vidutinis skaitymo laikas:
Projektas „Gal į Lietuvą?“ skatina sugrįžti emigrantus

Liepos mėnesį pradėtas vykdyti projektas „Gal į Lietuvą?“ – tai Užimtumo tarnybos iniciatyva, skirta emigravusiems šalies gyventojams, svarstantiems sugrįžti dirbti ir gyventi į Lietuvą. Šios iniciatyvos tikslas – pasiekti visus svetur gyvenančius lietuvius ir suteikti jiems visą aktualiausią informaciją apie darbo rinką Lietuvoje, įsidarbinimo bei persikvalifikavimo galimybes.
Gyvenantiesiems užsienyje – trūksta informacijos
Praėjusių metų pabaigoje Užimtumo tarnybos atliktas tyrimas parodė, kad net 40,5 proc. emigravusių Lietuvos piliečių svarsto apie grįžimą gyventi į tėvynę. Didelė dalis apklaustųjų nurodė, kad jų svarstymus sugrįžti lemia noras dirbti patinkantį ir gerai atlyginamą darbą bei būti šalia savo artimųjų ir draugų. Tačiau emigrantams abejonių kelia informacijos trūkumas apie situaciją Lietuvos darbo rinkoje, įsidarbinimo galimybes bei patį darbo paieškos procesą. Daug nerimo kelia ir pandemijos sukelti pokyčiai bei atsiradę neapibrėžtumai.
Projekto tikslas – paskatinti ir palaikyti
Projekto „Gal į Lietuvą?“ tikslas ne tik suteikti naujausią informaciją apie situaciją Lietuvos darbo rinkoje, bet ir supažindinti su visomis įsidarbinimo ir darbo paieškos galimybėmis bei palaikyti ir patarti pradėjus darbo paieškos procesą. Šio projekto dalyviams organizuojami renginiai, diskusijos bei karjeros mugės tiek nuotoliniu būdu, tiek tiesiogiai. Emigrantams teikiama visa naujausia informacija apie šiuo metu šalies darbo rinkoje esančias laisvas darbo vietas, persikvalifikavimo galimybes, teikiamas socialines garantijas bei gyvenimo ir darbo sąlygas Lietuvoje. Jie taip pat yra konsultuojami, kaip užsienyje įgytas kompetencijas pritaikyti ieškant darbo Lietuvoje.
Darbo rinka vis palankesnė grįžti
Šiuo metu nedarbo lygis Lietuvoje yra apie 10 proc., tai yra net 4 proc. punktais mažiau nei praėjusiais metais. Gerėjanti statistika tampa vis patrauklesnė svarstantiems sugrįžti tėvynainiams.
„Mažėjančiam nedarbui įtaką daro gerėjanti situacija darbo rinkoje: baigėsi karantinas ir su juo susiję veiklų ribojimai, darbdaviai bei darbuotojai taip pat jau prisitaikė prie naujų aplinkybių, todėl grįžtama į įprastą gyvenimo ritmą, intensyviau darbinamasi į laisvas darbo vietas. Šiuo metu stebime procesą, kai yra tolygesnis darbo pasiūlymų skaičius bei grįžimas į darbo rinką. Tačiau jau dabar pastebime naują tendenciją: nors darbo yra, ima trūkti motyvuotos darbo jėgos – žmonių, kurie ne tik gali, bet ir nori dirbti“, – dabartinę situaciją Lietuvos darbo rinkoje komentuoja Užimtumo tarnybos direktorės pavaduotojas Gytis Darulis.
Teigiamus pokyčius darbo rinkoje lemia ir augantis vidutinis darbo užmokestis. Remiantis statistikos departamento duomenimis, antrąjį šių metų ketvirtį vidutinis bruto darbo užmokestis buvo beveik 12 proc. didesnis nei praėjusiais metais. Lietuvių gaunamos pajamos šiuo metu itin sparčiai vejasi Europos Sąjungos vidurkį.
Sugrįžtančiųjų laukia šeima
Vienas svarbiausių emocinių veiksnių, skatinančių emigrantus sugrįžti – Lietuvoje likę artimieji bei namų ilgesys. Tai ypač sustiprėjo pandemijos akivaizdoje, kuomet fiziniai susitikimai nebuvo galimi, o visas bendravimas persikėlė į virtualią erdvę. Emigrantai neneigia, kad būtent pandemijos metu ėmė svarstyti galimybes sugrįžti gyventi ir kurti tolesnę savo šeimos ateitį atgal į gimtinę. Projektas „Gal į Lietuvą?“ teikia visą reikalingą informaciją ir palaikymą, nusprendusiems šį norą paversti realybe.
Daugiau apie projektą rasite paspaudę nuorodą.
Organizatorių informacija
Naujausi

Kur tai ką tik mačiau? Apie papiktinusius, pasipiktinusius ir papiktinimą

Kun. G. Satkauskas: ligos kryžiaus visi bijome, bet gulint ligoninės lovoje jis gali tapti artimiausiu bičiuliu

Rokiškio kraštas: trys dvarai, viena kelionė

Architektas A. Gučas: Vilnius virsta kažkuo panašiu į Katarą ar Kuveitą, tik gerokai provincialesniu pavidalu

Į Dangiškojo Tėvo namus iškeliavo kun. Bronius Klemensas Paltanavičius MIC

Liubeko transumptas Vilniuje: Gedimino laiškai ir jų reikšmė

Gydytojas dietologas: madingoji kombuča – sveikatai palankesnis pasirinkimas, bet tinka ne visiems

Aukštaitijos partizanų šeima. Minint Juozapo Streikaus-Stumbro 100-ąsias gimimo metines

Praėjo laikai, kai gyvendami be matematikos lakstėme su kuokomis paskui mamuto uodegą

Popiežius: keiskime gamybos modelį, kurkime rūpinimosi kultūrą

Arkivysk. G. Grušas: „Kartais sistemai reikia šoko, kad įvyktų persikrovimas“
