2020 10 05

bernardinai.lt

Vidutinis skaitymo laikas:

< 1 min

R. Garškaitė palieka „Bernardinai.lt“ vyr. redaktorės pareigas

Rosita Garškaitė
Rosita Garškaitė. Evgenios Levin / Bernardinai.lt nuotrauka

Dvejus metus „Bernardinai.lt“ vyriausiąja redaktore dirbusi Rosita Garškaitė palieka pareigas.

Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto doktorantė, kretingiškė R. Garškaitė „Bernardinai.lt“ dienraštyje dirbo 2012–2014 m. ir nuo 2017 m. Ji taip pat yra dirbusi korespondente portale „lzinios.lt“, kuravo parodas ir rūpinosi komunikacija Valstybės pažinimo centre. Vyriausiosios redaktorės pareigas ji pradėjo eiti 2018 m. spalio 10-ąją. 2020 m. spalio 5-ąją R. Garškaitė palieka pareigas. Kol kas ją pakeis laikinojo vyriausiojo redaktoriaus pareigas einantis Simonas Bendžius. R. Garškaitė ir toliau bendradarbiaus su „Bernardinai.lt“.

„Esu dėkinga kolegoms už tai, ką kartu nuveikėme per dvejus mano vyr. redaktorės tarnybos metus, – dalinasi R. Garškaitė. – Pjūtis, kaip žinome, didelė, tačiau man atėjo metas atsidėti politikos mokslų disertacijos rašymui. Linkiu bernardinams ir toliau darbuotis, vadovaujantis Velykų logika, kaip yra sakęs popiežius Pranciškus, ir turtinti Lietuvos viešąją erdvę.“

VšĮ „Bernardinai.lt“ direktorė Veronika Kimbrytė, komentuodama naujieną, išreiškia dėkingumą ir linki R. Garškaitei sėkmės ateityje: „Atsisveikinimą lydi dvejopas jausmas. Liūdna atsisveikinti su tikrai profesionalia kolege, gera redaktore, svarbia komandos nare, su kuria buvo nuveikta gerų ir prasmingų darbų. Kartu džiugu, jog Rosita sutelkia visas jėgas kitai svarbiai ir įdomiai veiklai. Natūralu, kad žmogaus pajėgumai riboti ir ateina tokia situacija, kai reikia rinktis. Ačiū (dabar jau buvusiai) vyr. redaktorei už visa, ką ji davė bernardinams. O guodžia tai, kad Rosita išlieka mūsų komandos dalimi, tik jau autorės ir bendradarbės amplua.

Esu dėkinga ir kolegai, religijos temų redaktoriui Simonui Bendžiui, sutikusiam laikinai eiti vyr. redaktoriaus pareigas, ir kitiems kolegoms, susitelkusiems bendram darbui šiuo pereinamuoju laikotarpiu. Tikiu, kad ilgai ieškoję rasime, kas išdrįs imtis šio nelengvo, bet įdomaus darbo.“

„Bernardinai.lt“ yra 2004 m. įkurtas krikščioniškas interneto dienraštis, kurio steigėjas – Mažesniųjų brolių ordino Lietuvos šv. Kazimiero provincijos Šv. Pranciškaus ir Šv. Bernardino vienuolynas. Dienraštis priklauso VšĮ „Bernardinai.lt“, užsiimančiai knygų leidyba bei prekyba, dalyvauja socialinėse ir kultūrinėse iniciatyvose.