Tapkite mūsų partneriais, padėkite išlaikyti visiems prieinamą, nemokamą ir kokybišką žiniasklaidą. Paremti
Paremkite ir tapkite mūsų partneriais.

2022 11 17

Simonas Bendžius

bernardinai.lt

Vidutinis skaitymo laikas:

2 min.

Raketos

Raketos „Artemis I“ pakilimas 2022 m. lapkričio 16 d. NASA nuotrauka

Kaip norėčiau, kad su draugais ir šeima kalbėtumės tik apie tokias raketas. Kurias palydi svajingo susižavėjimo, o ne kančios šūksniai.

Simboliška, kad lapkričio 16-osios rytą, kai pasaulis svarstė, kaip ir kodėl Lenkijos kaime ant nekaltų žmonių nukrito viena raketa, kita pakilo aukštai į dangų. Mėnulio deivės Artemidės garbei pavadinta raketa „Artemis I“ Žemės palydovo link pasiuntė nepilotuojamą erdvėlaivį „Orion“, paruošdama kelią žmogaus sugrįžimui į Mėnulį.

Kokie kontrastai.

Apie tai galvodamas prisimenu kompiuterinį žaidimą „The Last of Us: Part II“. Veiksmas vyksta postapokaliptiniame pasaulyje: iš vienos grybų rūšies pasklido mirtinai pavojingos sporos, kurios žmones po ilgų skausmų ir kančių paverčia gyvais numirėliais – zombiais. Pagrindiniai veikėjai, vaikštinėdami tarp seniai apleistų dangoraižių, randa tai, kas kadaise buvo vaikų žaidimų kambarys: ant sienos išlikę nupiešti linksmi animaciniai grybukai.

„Kas čia dabar?!“ – stebisi Ellie, kuri gimė jau po pasaulinės katastrofos. „Na, anais laikais tai turbūt siejosi su smagiais dalykais“, – svarsto Jesse.

Norėdami suprasti jų reakciją, įsivaizduokim atradę paveikslą, kuriame už rankų susikibę žmonės juoktųsi matydami, kaip į juos lekia branduolinė bomba. Žaidimo herojams žodžiai „grybas“ ir „gerai“ vienas šalia kito neegzistuoja. Kaip ir mums atominio grybo sprogimo vaizdai turbūt šiuo metu nekelia jaukumo.

Simonas Bendžius. Evgenios Levin / Bernardinai.lt nuotrauka

Todėl kaip norėčiau, kad Ukrainos ir visų mūsų vaikai prisimintų tik kosmoso raketas – ir kad dėl agresoriaus demoniškų darbų nenustotų svajoti, jog užaugę bus astronautais. Kuriuos raketos kels aukštyn ir aukštyn, o ne grasins mirtimi.

Bet mes juk tikim, kad tos svajonės išsipildys, ar ne? Todėl ir padedam Ukrainai, kuo tik galim.

Įdomu? Prenumeruokite naujienlaiškį ir skaitykite mus kasdien

Kas yra „bernardinai“?

Arba kodėl „Bernardinai.lt“ yra nemokama žiniasklaida ir kodėl kviečiame tapti partneriais paremiant.