2022 04 23

bernardinai.lt

Vidutinis skaitymo laikas:

< 1 min.

Renkami parašai dėl Konstantinopoliui pavaldžių ortodoksų parapijų Lietuvoje įsteigimo

Unsplash.com nuotrauka

Grupė Lietuvos krikščionių ortodoksų, kurie atsisako save sieti su Rusios (Maskvos patriarchato) Ortodoksų Bažnyčia ir jos vadovu Kirilu, renka virtualius parašus dėl Konstantinopolio patriarchato jurisdikcijos Lietuvoje. Šiuo metu šalyje veikia vien Rusios Bažnyčiai priklausančios parapijos ir cerkvės.

Interneto svetainėje „Peticijos.lt“ visi krikščionys kviečiami paremti šią bendruomenę ir pasirašyti Konstantinopolio visuotiniam patriarchui Baltramiejui skirtą kreipimąsi. Iki balandžio 25 d. 17.00 val. surinkta 60 parašų.

Autorių tekstas pateiktas penkiomis – lietuvių, rusų, ukrainiečių, lenkų ir anglų – kalbomis. Lietuviškasis variantas:

„Rusios Ortodoksų (Stačiatikių) Bažnyčios vadovas patriarchas Kirilas palaikė Putino agresiją prieš Ukrainą. Dėl to daugeliui ortodoksų (stačiatikių) tikinčiųjų, taip pat ir Lietuvoje, pasidarė nepriimtina patriarchą pamaldų metu minėti kaip „mūsų didįjį poną ir tėvą“ ir jį tokiu laikyti, kaip to reikalauja Rusios Bažnyčios taisyklės.

Tačiau stačiatikybė – tai ne tik Maskvos patriarchatas, bet ir kitos Autokefalinės Bažnyčios. Lietuvos ortodoksai (stačiatikiai), nenorintys eiti prieš savo sąžinę, prašo visuotinio (Konstantinopolio) patriarcho įsteigti jam pavaldžias parapijas Lietuvoje.

Mums tai svarbu ir todėl, kad mūsų bendruomenę papildo tikintieji iš Ukrainos, kurie buvo priversti bėgti nuo Kremliaus agresijos.

Tikimės, kad Jo Šventenybė patriarchas Baltramiejus išgirs mūsų prašymą. Prašome visų Lietuvos krikščionių mus paremti.“

Įdomu? Prenumeruokite naujienlaiškį ir skaitykite mus kasdien

Neeilinė situacija Ortodoksų Bažnyčioje Lietuvoje prasidėjo balandžio 15 d., kai trys ortodoksų dvasininkai buvo nušalinti nuo visų pareigų. Neilgai trukus apie išėjimą iš Maskvos patriarchato paskelbė ir dar du kunigai bei du diakonai.

Lietuvos stačiatikių arkivyskupijos vadovas, metropolitas Inokentijus, šiuos dvasininkus kaltina seniai organizuotu sąmokslu prieš Bažnyčią ir įspėja susilaikyti nuo „neapgalvotų veiksmų“, kad vėliau netektų už juos atsakyti prieš Dievą; tuo metu nušalintieji ir savo noru Rusios Bažnyčią paliekantys ortodoksai sako, kad nebegalėjo taikstytis su Bažnyčios Lietuvoje vadovų bei didelės dalies kunigų palankiu požiūriu į Putino režimą bei karą Ukrainoje.

Prisidėk prie išlikimo!

Jei „Bernardinai.lt“ norite skaityti ir rudenį, paremkite jau dabar.