2022 01 17

bernardinai.lt

Vidutinis skaitymo laikas:

2 min.

Respiratoriai bažnyčiose nebus privalomi

Unsplash.com nuotrauka

Nuo šiandienos, sausio 17 d., keičiasi kaukių dėvėjimo tvarka renginiuose. Visi vyresni nei 6 metų amžiaus žiūrovai ir dalyviai bei renginį aptarnaujantis personalas privalo viso renginio uždarose erdvėse metu dėvėti ne žemesnio kaip FFP2 lygio respiratorius, priglundančius prie veido ir visiškai dengiančius nosį ir burną. Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) teigimu, taip nutarta siekiant suvaldyti itin greit plintančios koronaviruso atmainos Omikron plitimą.

Pagal SAM nutarimą, pamaldos nėra vertinamos kaip renginiai, tad respiratorių dėvėjimas šv. Mišių ar kitų pamaldų metu nėra privalomas. Tačiau kurią nors vieną pasirinktą priemonę – medicininę kaukę ar respiratorių – užsidėti ir toliau yra būtina. Tai „Bernardinams“ patvirtino ir Lietuvos vyskupų konferencijos (LVK) generalinis sekretorius kun. Kęstutis Smilgevičius.

„Bažnyčia nuolat rūpinasi, kad tikintiesiems melstis būtų saugu bei imasi visų priemonių sanitariniam saugumui šventovėse užtikrinti. Tarp daugelio priemonių yra ir būtinybė bet kurių patalpų viduje dėvėti veidą ir nosį dengiančią kaukę arba FFP-2 klasės respiratorių“, – atsiųstame atsakyme rašo LVK atstovas.

SAM informuoja, kad respiratorių leidžiama nedėvėti neįgalumą turintiems žmonėms, kurie dėl savo sveikatos būklės jo dėvėti negali ar jų dėvėjimas gali pakenkti asmens sveikatos būklei. Tokiu atveju rekomenduojama dėvėti veido skydelį.

Pažymima, kad renginio organizatoriai privalo užtikrinti respiratorių dėvėjimo kontrolę viso renginio uždaroje erdvėje metu ir neaptarnauti respiratorių nedėvinčių žmonių.

Be to, renginių organizatoriams rekomenduojama renginio vietoje dalinti žiūrovams respiratorius bei iki renginio ir per pertraukas leisti vaizdo ar garso įrašą apie privalomą respiratorių dėvėjimą, saugaus atstumo laikymąsi, rankų dezinfekcijos būtinybę bei draudimą valgyti ir gerti salėje. Be to, prie įėjimo į renginio vietą renginio organizatorius privalo pateikti informaciją (ne mažesnio nei A4 formato matomą užrašą) žiūrovams ar dalyviams apie tai, kad renginio metu privaloma dėvėti respiratorius, jei renginys organizuojamas uždaroje erdvėje.

Dėvėti respiratorius arba medicinines kaukes, kurios priglunda prie veido ir visiškai dengia nosį ir burną vyresniems nei 6 metų žiūrovams ar dalyviams rekomenduojama ir tokiu atveju, jei renginys vyksta atvirose erdvėse, tačiau nėra išlaikomas saugus, ne mažesnis kaip 2 metrų, atstumas nuo kitų asmenų, išskyrus šeimos narius (sutuoktinį arba asmenį, su kuriuo sudaryta registruotos partnerystės sutartis, vaikus (įvaikius), įskaitant asmens ir jo sutuoktinio arba asmens, su kuriuo sudaryta registruotos partnerystės sutartis, nepilnamečius vaikus, tėvus (įtėvius), globėjus).

Įdomu? Prenumeruokite naujienlaiškį ir skaitykite mus kasdien

Sparčiai plintant koronaviruso atmainai Omikron, SAM rekomenduoja gyventojams visada atsakingai įvertinti būtinybę dalyvauti renginiuose ar juos organizuoti, ypač tokius, kuriose susirenka įprastai nesusitinkantys žmonės iš visos Lietuvos ar užsienio valstybių. Renginius patariama organizuoti nuotoliniu būdu arba lauke.

Renginiuose draudžiama dalyvauti žmonėms:

•    kuriems privaloma izoliacija, izoliavimo laikotarpiu;
•    turintiems ūmių viršutinių kvėpavimo takų infekcijų požymių (karščiavimas, kosulys, pasunkėjęs kvėpavimas ir pan.);
•    gavus teigiamą greitojo savikontrolės testo rezultatą (registruotis PGR tyrimo atlikimui).

Už taisyklių pažeidimą asmenys gali būti traukiami administracinėn atsakomybėn ir gali būti skiriama 500–1500 eurų bauda, juridinių asmenų vadovams ar kitiems atsakingiems asmenims – nuo 1500–6000 eurų bauda.

Sveikatos apsaugos ministerijos ir „Bernardinai.lt“ informacija