2022 04 16

Vatican News

Vidutinis skaitymo laikas:

< 1 min.

Romos kardinolo malda Borodiankoje

Kardinolas K. Krajewskis Borodiankoje / „Vatican News“ nuotrauka

„Neužtenka žodžių, neužtenka ašarų“, – pasakė kardinolas Kondradas Krajewskis, po apsilankymo Didįjį penktadienį, balandžio 15 d., Borodiankoje, Kyjivo srityje, kur prie masinės kapavietės pagerbė per karą Ukrainoje nužudytų žmonių atminimą.

Popiežiaus Pranciškaus ypatingasis pasiuntinys K. Krajewskis trečią kartą nuo karo pradžios lankosi Ukrainoje ir liudija  popiežiaus artumą nuo karo kenčiantiems žmonėms. Jo trečiosios misijos tikslas, be konkrečios labdaros perdavimo ukrainiečiams – kardinolas be kita ko atgabeno trečią popiežiaus padovanotą greitosios pagalbos automobilį – su lotynų apeigų katalikais švęsti Didįjį Velykų tridienį, nuo Paskutinės Vakarienės iki Kristaus Prisikėlimo sekmadienio.

Kardinolą K. Krajewskį jo vizito Kyjive metu lydi Ukrainos sostinėje reziduojantis apaštališkasis nuncijus arkivyskupas Visvaldas Kulbokas. Iš Lietuvos kilęs Šventojo Sosto diplomatas buvo kartu su kardinolu K. Krajewskiu per jo vizitą Borodiankos kaime.

Grįždamas į Kyjivą iš Barodiankos su nuncijumi kardinolas kalbėjo apie „kiekvienam žmogui sunkią vietą“: „Matėme daug aukų ir masinį kapą, kuriame be vardo, pavardės, palaidota mažiausiai 80 žmonių. Trūksta žodžių, trūksta ašarų“.

„Vis tik yra tikėjimas, dabar Didžioji savaitė, o Didįjį penktadienį galime vienytis su Jėzaus asmeniu, su juo nueiti iki kryžiaus, nes gerai žinome, kad po Didžiojo penktadienio yra Prisikėlimo sekmadienis“.

„Norime, kad per savo meilę jis viską mums paaiškintų ir vidujai mumyse perkeistų – šį kartėlį, šią kančią, kuri mumyse jau ne vieną dieną, kad mus perkeistų šis Didysis penktadienis“, – samprotavo kardinolas Krajewskis, Popiežiaus išmaldininkas, Velykų tridienio laikotarpiu tęsiantis popiežiaus ypatingojo pasiuntinio Ukrainoje misiją.

Įdomu? Prenumeruokite naujienlaiškį ir skaitykite mus kasdien

Svarbu!

Įsivaizduokite, vieną dieną Jus pasiekia tokia žinia –
dėl finansinių sunkumų „Bernardinai.lt“ stabdo savo veiklą.

Darome viską, kad taip neatsitiktų, bet mums reikia Jūsų pagalbos.
Paremkite dabar, kad galėtumėte skaityti „Bernardinai.lt“ ir rytoj.