2020 12 18
Vidutinis skaitymo laikas:
Rožinė – odos liga, kuriai gydyti pasitelkiamos pažangios technologijos

Raustanti veido oda ypač dažnai sukelia diskomforto jausmą šaltuoju metų laiku. Pastebėjus, kad skruostai vis dažniau užsidega raudoniu, nederėtų numoti ranka ir šios problemos aiškinti tik permainingo oro žalingu poveikiu. Dažnai šilto ir šalto oro kontrastai paskatina odos uždegiminių procesų paūmėjimą, bet nėra tiesioginė jų priežastis. Viena dažniausiai pasitaikančių ligų, kuri sukelia nepageidaujamą veido odos paraudimą, yra rožinė (kuperozė). Verta plačiau pasidomėti, kada derėtų kreiptis į specialistus pagalbos.
Raustanti veido oda gali būti ne tik estetinė problema
Rožinė nuo paprasto paraudimo skiriasi tuo, kad tai nėra laikina odos reakcija į aplinkos poveikį ar stresą, o lėtinė uždegiminė odos liga, kuri atsiranda kraujagyslių ir kapiliarų sienelėms praradus elastingumą. Specialistai pastebi, kad kuperozė dažniau kamuoja moteris nei vyrus. Paprastai šis odos pokytis išryškėja sulaukus 30–40 metų. Pastebima tendencija, kad ji dažniausiai vargina šviesaus gymio žmones. Pradinėse stadijose rožinė pasireiškia kaip skruostų, nosies, smakro ar kaktos raudonis, o nekontroliuojama ir negydoma gali sukelti kur kas rimtesnių odos pakitimų.
Pastebėjus, kad veido oda neįprastai paraudusi ir raudonis neišnyksta, verčiau nenumoti ranka. Užleidus rožinę, po kurio laiko ji gali tapti ne tik estetine problema, bet ir sukelti nemalonių pojūčių. Progresuojant kuperozei ima vystytis uždegiminiai procesai, dėl kurių gali susidaryti odos mazgeliai bei atsirasti pūlinukų. Rožinės pažeista veido oda dažnai ima perštėti, atsiranda dilgčiojimo arba deginimo pojūtis. Šaltuoju metų laiku šie odos pokyčiai dar labiau paūmėja, nes šaltis ir vėjas, taip pat temperatūrų kontrastai itin alina odą.
Veiksminga pagalba suvaldant rožinę
Išryškėjus veido raudoniui arba rožinei, imamasi įveikti keliamą diskomfortą, dažnai išbandomas ne vienas kremas ar kita priemonė. Išties, turint tokią problemišką odą, kosmetikos priemones derėtų rinktis ypač atidžiai. Rekomenduojama naudoti tik švelnius prausiklius, vengti kosmetikos, kurios sudėtyje yra alkoholio. Taip pat geriau atsisakyti rūgštinių odos priežiūros procedūrų.
Vis dėlto specialiai raustančiai odai skirtos veido priežiūros priemonės padės kontroliuoti rožinę, tačiau jos neišgydys. Net ir aukščiausios kokybės dėmesingai atsirinkta kosmetika geriausiu atveju tik padės kurį laiką sulėtinti ligos progresavimą. Ligai kontroliuoti bei uždegiminiams procesams slopinti pasitelkiamas medikamentinis gydymas, tačiau jo poveikis taip pat dažnai būna gana ribotas.
Šiais laikais vis dažniau rožinei gydyti pasitelkiamos pažangios technologijos. Paūmėjusi rožinės būklė bei ją lydintis raudonis sėkmingai gydomi šviesos terapija. Vis dėlto daugeliu atveju vienintelis išties efektyvus būdas pašalinti išsiplėtusius kapiliarus ar veido odos raudonį yra lazerinis gydymas. Veido raudoniui gydyti pasitelkiamas pulsinis dažų lazeris, kuris paveikia odos kraujagysles ir pačius smulkiausi išsiplėtusius kapiliarus. Be to, šis lazeris stimuliuoja kolageno sintezę, taip pristabdydamas tolesnį ligos progresavimą, kas yra itin svarbu užtikrinant ilgalaikį gydymo poveikį.
Itin svarbu rožinės gydymą patikėti kvalifikuotam gydytojui, kuris diagnozavęs ligą paskirs jos eigą atitinkančius gydymo etapus, taip pat turi sertifikatą, leidžiantį dirbti su lazerinėmis technologijomis. Lazerinė klinika ir čia dirbantys gydytojai pasirengę atsakyti į visus rūpimus klausimus apie rožinės gydymą pažangiausiomis, aukso standarto lazerinėmis technologijomis.
Partnerių informacija
Naujausi

Režisierius A. Sokurovas apie laiką ir valstybę: „Galime prarasti Rusiją“

Pirmieji pal. J. Matulaičio vyskupystės metai: įžūlūs bolševikai, šūviai prie bažnyčios ir vokiečių kunigo gelbėjimas

Verslas pandemijos metu: kaip sekasi „Caritas“ žvakių dirbtuvėms?

R. Blaževič: „Kartais atrodė, kad gyvendama Ispanijoje buvau labiau lietuvė negu Lietuvoje“

Sesuo Nijolė Marija, OCD: Tik susitikę gyvąjį Dievą Kristaus Asmenyje suprantame, kas yra gyvenimas

Kaip išgyti nuo potrauminio streso sindromo? Pokalbis su psichologe D. Gailiene

Apie visuomenę, valstybę, šeimą ir bendrąjį gėrį

O ar jūsų krokodilas rūko?

S. Žukas: „Jauno žmogaus kankinimas neįdomiu skaitymu yra liūdnas reikalas. Bet didysis klausimas – kas yra įdomumas“

Šv. Timotiejus ir Titas – apaštalo Pauliaus bendradarbiai

O. Tokarczuk: „Visuomet norėjau parašyti tokią knygą kaip ši. Sukurti ir aprašyti pasaulį“
