2021 10 01

Indrė Uselytė

Vidutinis skaitymo laikas:

2 min.

Rudeniškas jaukumas per 1 dieną: natūralios dekoracijos namams

Unsplash.com nuotrauka

Dairotės greitai įgyvendinamų, jaukių rudeniško dekoro elementų? Pasirodo, namuose rudenišką nuotaiką galima susikurti greitai, be didelių investicijų. Prireiks tik šiek tiek žinių ir kūrybiškumo. Įdomu, kokios detalės madingos šįmet? Sužinokite naujausias tendencijas ir pasisemkite įkvėpimo, originalių idėjų.

Kas madinga?

Prieš leidžiantis į akcentų paieškas, verta apžvelgti bendras namų puošybos tendencijas. Žinoma, skirtingos namų stilistikos ir unikalūs tik joms būdingi bruožai lemia pasirenkamas detales. Vis dėlto yra tam tikros bendros tendencijos, kurios atsispindi kone visose stiliaus linijose. Keli esminiai pastebėjimai:

  • natūralumas, ekologija;
  • minimalizmas;
  • sumanus detalių parinkimas.

Sąmoningėjant gyvenimo būdui pasirenkami namai, kurie būtų arčiau gamtos. Taigi toliau interjero dizainerių pasiūlymai tiems, kurie nori paprastų, natūralių rudens dekoracijų.

Rudeniški gėlių žiedai

Bene pats paprasčiausias būdas pakeisti namų atmosferą – stalą papuošti rudenišką darželį primenančia puokšte. Jei neturite sodo, tiesiog išsirinkite gėles internetu. Profesionalus gėlių pristatymas į bet kurį Lietuvos kraštą šiandien itin dažna paslauga. Svarstote, kokie žiedai artimiausi rudeniškai stilistikai? Floristai įvardina kelis pavyzdžius – saulėgrąžos, gerberos, chrizantemos, santiniai, alstromerijos, gvazdikai ir kitos.

Beje, jei mėgstate rožes, tulpes ar bijūnus, tiesiog rinkitės sodresnes spalvas. Rudenišką paletę puikiai papildys burgundiško, rusvo, gelsvo, oranžinio atspalvio žiedlapiai.

Rudens gėrybių dekoracijos

Originalus ir išties ekologiškas puošybos būdas – aplinkos gėrybių bei produktų panaudojimas. Pavyzdžiui, kurdami efektingą kompoziciją galite pasitelkti:

  • gamtoje rastas gėrybes (lapus, kaštonus, kankorėžius, gludintas medžių šakas, kt.);
  • rudeninį derlių (obuolius, moliūgus, kriaušes, kt.).

Didesnė, bangų mūšos nugludinta, medžio šaka taps originalia atrama kabinant lemputes, prilaikant vijoklinius augalus. Kaštonus ir kankorėžius panaudosite serviruodami stalą, o lapus – pindami durų vainiką.

Ar kada pastebėjote, kokia jauki rudeniškų daržo ir sodo gėrybių paletė? Panaudokite dekoracijoms pačių užaugintus produktus. Į didelį dekoratyvų indą sudėkite sodriai raudonus obuolius, o ir moliūgo neslėpkite spintelėje. Nuvalykite jį ir pastatykite ant medinio suoliuko. Minimalistinis rezultatas nustebins.

Ekologiškos žvakės

Žinoma, ne viską galima rasti gamtoje ar užsiauginti patiems. Pasidairykite nuo rudeniškos romantikos neatsiejamų žvakių. Tiesa, jei norisi išlaikyti ekologišką liniją, verta pasidomėti tiek prekės ženklu, tiek daikto gamybos procesu. Šiandien gausu natūralaus sojų vaško žvakių, kvepiančių medumi ir išsiskiriančių itin natūralia spalvų palete. Tiems, kurie nori didesnio efekto, siūloma pasidairyti vintažinių žvakidžių, lėkščių, padėklų.

Nišiniai namų kvapai

Interjero ekspertai vis dažniau primena kitų pojūčių integravimą – pavyzdžiui, uoslės. Juk rudenį galima ir užuosti. Dairydamiesi naujo, natūralaus namų kvapo, atkreipkite dėmesį į natas, kurios jums asocijuojasi su ramybe alsuojančiu metų laiku. Galbūt tai cinamonas, vanilė, o gal sandalmedis, kava? Čia taip pat verta atkreipti dėmesį į prekės ženklą, įvertinti ekologiškesnius, vietos kūrėjų produktus.

Įdomu? Prenumeruokite naujienlaiškį ir skaitykite mus kasdien

Išties kartais mažiau yra daugiau – kelios apgalvotos smulkmenos įkvepia daugiau ramybės nei gausybė puošmenų. Pakanka vienos efektingos rudeniškos puokštės ar didelio, gelsvo moliūgo ir prisiminimus sužadinančio aromato. O geriausia dalis ta, kad bent dalį jaukumo galima susikurti itin greitai, nepalikus namų.

Partnerių turinys