2021 09 22

bernardinai.lt

Vidutinis skaitymo laikas:

2 min.

Rugsėjo 23 d. vyks „Atminties kelio – Panerių Gyvųjų maršo“ eisena

Šarūno Mažeikos / „Fotobanko“ nuotrauka

Rugsėjo 23-iąją, minint Holokausto ir Lietuvos žydų genocido aukų atminimo dieną, Vilniuje vyks „Atminties kelio – Panerių Gyvųjų maršo“ eisena.

Renginys skirtas paminėti Holokausto pradžios Lietuvoje 80-ąsias metines, Lietuvos žydų genocido aukų atminimo dieną ir Vilniaus geto likvidavimo 78-ąsias metines. Eidami „Atminties keliu“ šias sukaktis pažymės per 150 mokyklų visoje Lietuvoje.

Daugiau nei dešimtmetį vykstanti tradicinė pilietinė iniciatyva „Atminties kelias“ – tai kvietimas visiems geros valios žmonėms, bet pirmiausia mokytojams ir mokiniams, prisiminti Holokausto metu sunaikintas gausias Lietuvos žydų bendruomenes, kartu nueiti į masinių žudynių vietas tais keliais, kuriais žydai buvo varomi į paskutinę savo kelionę. Lietuvoje tokių vietų yra daugiau nei 200.

Rengiantis minėjimams mokiniai susipažino su toje vietovėje gyvenusios žydų bendruomenės istorija, tradicijomis, išlikusiu kultūros paveldu. Siekiama, kad mokiniai žinotų ne tik apie Holokausto tragediją, bet ir apie Lietuvoje gyvenusią gausią žydų bendruomenę. Pasak Tarptautinės komisijos direktoriaus Ronaldo Račinsko, „tokiais renginiais siekiama, kad visuomenėje rastųsi suvokimas, kad Holokaustas yra ne tik žydų tragedija, bet ir visos Lietuvos netektis – prarastas intelektualinis, kultūrinis, politinis ir ekonominis mūsų šalies potencialas“. „Atminties kelio“ dalyviai kviečiami atsinešti akmenėlius su užrašytais Holokausto aukų vardais. Tai ir pagarba žydiškai tradicijai, ir simbolinis aukų įasmeninimas.

Renginio programa

11:00 – 11:45 Minėjimas Rūdninkų aikštėje (buvusi Vilniaus geto teritorija)

11:45 – 12:15 Eisena Atminties keliu (nuo Rūdninkų aikštės iki Vilniaus geležinkelio stoties, atstumas apie 1 km)

12:30 – 12:40 Vykstama traukiniu į Panerių geležinkelio stotį

12:45 – 13:00 Atminties kelio eisenos tęsinys iki Panerių memorialo

13:00 – 13:45 Holokausto aukų pagerbimo ceremonija Panerių memoriale.

Organizatoriai maloniai prašo apie dalyvavimą pranešti el. paštu komisija@lrv.lt, tel.nr.: 8 706 63 818, 8 706 63 804.

Įdomu? Prenumeruokite naujienlaiškį ir skaitykite mus kasdien

Pilietinę inciatyvą „Atminties kelias“ inicijuoja Tarptautinė komisija nacių ir sovietinio okupacinių režimų nusikaltimams Lietuvoje įvertinti. Renginys Vilniuje organizuojamas bendradarbiaujant su Tarptautine Gyvųjų maršo organizaciją (International March of the Living).

Organizatorių informacija