Tapkite mūsų partneriais, padėkite išlaikyti visiems prieinamą, nemokamą ir kokybišką žiniasklaidą. Paremti
Paremkite ir tapkite mūsų partneriais.

2021 07 01

bernardinai.lt

Vidutinis skaitymo laikas:

< 1 min.

S. Ladigienei skirtas koncertas primins aukščiausias žmogaus vertybes

Stefanija Ladigienė. Asmeninio archyvo nuotrauka

Šiemet minimos 120-osios Stefanijos Ladigienės – pasaulio tautų teisuolės, po mirties apdovanotos žūvančiųjų gelbėjimo kryžiumi, – gimimo metinės,

Koncertą-spektaklį „Ji atidavė viską, ką turėjo. Dedikacija Stefanijai Ladigienei“ sukūrė aktorė Virginija Kochanskytė (ji ir režisierė), solistė Rita Preikšaitė ir pianistė Rūta Blaškytė. Tomas Ladiga, kuris yra herojės anūkas, kartu su soliste dovanos meilės duetus. Koncertas vyks rugpjūčio 5 d. 20 val. Palangos gintaro muziejaus terasoje.

Tauri Stefanijos gyvenimo istorija liudija: dvasingumas žmogų pakylėja virš materialiojo pasaulio. Ši moteris – kultūros, žmogiškumo ir dvasingumo pavyzdys, o jos siekiai – padėti artimui ir visai visuomenei, dirbti aukštų dvasinių vertybių labui.

Stefanija rankų nenuleido net tada, kai sovietų okupantai ją suėmė ir dešimčiai metų ištrėmė į Rusijos lagerius: kalėdama su kitomis lietuvėmis, partizanėmis ir partizanų ryšininkėmis, ji jas guodė, ramino, žiauriai sumuštoms plovė žaizdas, rūpinosi jomis, dalijosi žiniomis, sukauptais dvasios turtais.

Žurnalistė Liudvika Vildžiūnaitė-Pociūnienė taikliai rašė: „Atidavė viską, ką turėjo – savo širdį, gražiausius jausmus, savo laiką, galimas žvaigždėtas valandas prie rašomojo stalo. Sau nieko nepaliko.“

Programa išties virpinanti sielą, joje – Stefanijos dienoraščio, laiškų, prisiminimų fragmentai, sugulę į knygą „Esame“. O muzika? Muzika ta, kurią mėgo Stefanija ir jos vyras. Geros muzikos melomanams paruoštas gurkšnis energijos, pluoštas jautrumo, sauja drąsos ir kilnumo su E. Grieg, C. Caccini, J. Tallat-Kelpšos ir kitų kompozitorių melodijomis.

Įdomu? Prenumeruokite naujienlaiškį ir skaitykite mus kasdien

Koncertas yra „I-jojo Žemaitijos dvarų muzikos festivalio“ programos dalis. Festivalis vyksta trijuose Vakarų Lietuvos dvaruose – Oginskio rūmuose Plungėje, Palangos Tiškevičių rūmuose ir Renavo dvaro sodyboje. Bilietus galite įsigyti paspaudę nuorodą.

Renginio organizatorių informacija