Vykdome technologijų atnaujinimo darbus. Atsiprašome dėl galimų sutrikimų. Norite prisidėti prie pokyčių? Nepamirškite -> Paremti
Atsinaujiname. Atsiprašome dėl galimų sutrikimų. Bet galite paremti.

2021 11 26

bernardinai.lt

Vidutinis skaitymo laikas:

2 min.

S. Loznicos filmui „Mr. Landsbergis. Sugriauti blogio imperiją“ – pagrindinis svarbiausio dokumentikos festivalio apdovanojimas

Pagrindinis IDFA apdovanojimas – režisieriui Sergejui Loznicai už filmą „Mr. Landsbergis. Sugriauti blogio imperiją“. IDFA nuotrauka

Tarptautiniame kino festivalyje IDFA pagrindiniu festivalio prizu lapkričio 25 d. apdovanotas režisieriaus Sergejaus Loznicos filmas „Mr. Landsbergis. Sugriauti blogio imperiją“.

Anot festivalio komisijos, režisieriaus S. Loznicos filmas nugalėjo visuose amato lygmenyse. 

„Tai didžiulis laimėjimas. Režisierius visapusiškai ištiria vieno žmogaus, vienos tautos ir vieno istorinio momento vaidmenį vis dar besiskleidžiančiame pasaulinės kovos už laisvę kontekste“, – pranešė IDFA žiuri.

Filmas „Mr. Landsbergis. Sugriauti blogio imperiją“ IDFA festivalyje iš viso pelnė net du apdovanojimus. Už geriausią montažą buvo apdovanotas ir filmo montuotojas Danielius Kokanauskis, šį kartą dirbęs su 1000 valandų archyvinės medžiagos. 

Režisierius S. Loznica festivalyje pelnė ir specialų IDFA žiuri prizą už ankstesnį savo filmą „Babij Jaras. Kontekstas“.

„IDFA festivalyje turėti režisieriaus Sergejaus Loznicos filmus mums visada yra didžiulis laimėjimas. Todėl be galo džiaugiuosi, kad būtent Sergejus Loznica šiemet gavo iš mūsų visus šiuos apdovanojimus ir pagrindinį festivalio prizą. Galiu drąsiai sakyti, kad jo filmas „Mr. Landsbergis. Sugriauti blogio imperiją“ – tai išskirtinis vieno didžiausių mūsų laikų kino kūrėjų filmas apie unikalų lietuvių tautos istorijos momentą, kuris visiems laikams liks įamžintas kino istorijoje“, – sakė IDFA meno vadovas Orwa Nyrabia.

Režisierius Sergejus Loznica. IDFA nuotrauka
IDFA apdovanojimų ceremonija. IDFA nuotrauka

Svarbiausiame ir didžiausiame dokumentikos festivalyje pasaulyje atsiimdamas pagrindinį apdovanojimą režisierius S. Loznica neslėpė susijaudinimo, nes tai, anot jo, svarbus įvykis ne tik jam, bet ir lietuvių tautai, kurios istoriją jis pasakoja savo dokumentinėje kino juostoje. 

„Manau, šis filmas, kuris pasakoja apie lietuvių tautos duotą laisvės pamoką pasauliui, svarbus ne tik Lietuvai, ne tik buvusioms Sovietų Sąjungos šalims, Rytų Europai ar tik Europai. Jis svarbus visam pasauliui kaip priminimas, kad drąsa yra svarbiausias ginklas net mažos tautos rankose, pajėgus sugriauti blogio imperiją“, – sakė režisierius S. Loznica. 

Anot režisieriaus, dabar, kai vis dar egzistuoja autoritariniai režimai, kai pavienės tautos vis dar tebekovoja su diktatoriais – šis filmas yra ypač aktualus. 

„Tai prasmingas filmas. Dėl to ypač džiaugiamės, kad jis sulaukė pasaulinio dėmesio. Kad lietuvių tautos kelio į laisvę istorija, kurią taip meistriškai dekonstruoja režisierius Sergejus Loznica, padedamas vieno iš nepriklausomybės judėjimo pradininkų – profesoriaus Vytauto Landsbergio, jau yra išgirsta Vakaruose“, – kalbėjo filmo prodiuserė Uljana Kim. 

Profesoriaus prisiminimus apie to meto įvykius filme papildo S. Loznicos atrasta unikali, lietuviams dar nematyta archyvinė medžiaga apie penkerius be galo svarbius Lietuvos istorijos metus – nuo 1988-aisiais įvykusio pirmojo Sąjūdžio mitingo iki 1993 m., kai iš Lietuvos teritorijos buvo išvesta sovietų armija. 

Filmas „Mr. Landsbergis. Sugriauti blogio imperiją“ Lietuvos kino teatrų žiūrovams bus pristatytas sausio mėnesį.

Filmą prodiusavo „Studio Uljana Kim“ (Lietuva) kartu su „Atoms&Void“ (Olandija). Filmo gamybą finansavo Lietuvos kino centras, Lietuvos nacionalinis radijas ir televizija, „Current Time TV“, Prahos pilietinė visuomenė, AB „Linas Agro Group“.

Režisieriaus Sergejaus Loznicos komandos informacija

Norite nepraleisti svarbiausių naujienų? Prenumeruokite naujienlaiškį:

Atsinaujiname

Vykdome technologijų atnaujinimo darbus. Atsiprašome dėl galimų sutrikimų.

Norite prisidėti prie pokyčių?

Paremkite