Tapkite mūsų partneriais, padėkite išlaikyti visiems prieinamą, nemokamą ir kokybišką žiniasklaidą. Paremti
Paremkite ir tapkite mūsų partneriais.

2022 07 04

Vatican News

Vidutinis skaitymo laikas:

< 1 min.

S. Ševčukas: agresoriaus daromas blogis prasidėjo nuo blogų minčių

Raketinis smūgis Odesos miesto apylinkėse nusinešė dviejų dešimčių civilių gyvybes. AFP / „Vatican News“ nuotrauka

128 karo dienos vaizdo žinioje didysis arkivyskupas Sviatoslavas Ševčukas kalbėjo apie raketos smūgį devynaukščiam gyvenamajam namui ir rekreacinėms patalpoms Odesos srityje, apie sunkiausias kovas Luhansko ir Donecko srityse bei apie dvasinę kovą su blogiu, kuri prasideda nuo kovos su blogomis mintimis.

Ataka Odesos srityje nusinešė apie dvi dešimtis gyvybių ir sukrėtė Ukrainą, bet visa fronto linija, siekianti bemaž 3000 kilometrų, yra didelio žmogiško kentėjimo juosta. Spontaniškai kyla skundo malda – „Dieve, kodėl? Sustabdyk šį smurtą, šią beprotybę!“

„Šis blogis, kuris Ukrainoje taip akivaizdžiai materializavosi, prasidėjo nuo blogų minčių“, – sakė Ukrainos graikų katalikų ganytojas, pradėdamas penkių dvasinės kovos su blogiu pagal šv. Joną Damaskietį etapų apmąstymą, primindamas, kad šis karas turi ir dvasinį matmenį.

Jei sutinkame su blogomis mintimis, kurias mums pasiūlo žmonijos priešas, pradedame ir nusidėti. Kiekvienos nuodėmės pradžia yra blogos minties priėmimas ir noras ją įgyvendinti. Nusikaltimai žmogiškumui Ukrainoje yra ne kas kita, kaip tų nusikalstamų Rusijos agresoriaus minčių ir ketinimų įgyvendinimas. Kaip priešintis blogoms mintims, kad jos netaptų mūsų kalte ir nuopuoliu? Pasak dvasinių mokytojų, piktoji dvasia mums mėgina įteigti blogį gėrio pavidalu, naudojasi įvairiais, kartais itin įkyriais, būdais: prisiminimais, fantazijomis, materialiais daiktais ar aplinkybėmis. Norint atsispirti blogos minties gundymui reikia žvelgti į Viešpatį, dykumoje įveikusį visas velnio pagundas, malda ir Dievo žodžio galia jas išstumti iš savo širdies – tuoj pat, nes kitaip iškart pradėsime silpti.

„Šiandien noriu kreiptis į visus, kurie mus girdi, ir atkreipti dėmesį, kaip Rusijos propaganda kartais suvilioja žmonių protus ir širdis visame pasaulyje. Matome, kaip gundoma Rusijos visuomenė, kaip verbuojami jauni vyrai, kad vyktų žudyti žmonių Ukrainoje. Karas Ukrainoje ne tik teisinamas, kartais ir religiškai, bet ir pateikiamas kaip gera proga užsidirbti, net ką nors pavogus parsivežti namo. Tegul blogos mintys iš karto sulaukia ryžtingo mūsų atkirčio. Tegul blogos mintys, ketinimai, planai niekada neužvaldo mūsų širdies“, – sakė S. Ševčukas.

Įdomu? Prenumeruokite naujienlaiškį ir skaitykite mus kasdien