Sunku skaityti? Padidink tekstą arba klausyk, spausdamas ant aA ar garsiakalbio straipsnio pradžioje. Nepamiršk -> Paremti
Neįskaitai? Klausyk. Patiko? Gali paremti. Ačiū!

2022 08 06

Vatican News

Vidutinis skaitymo laikas:

< 1 min.

S. Ševčukas: jie ne tik griauna mūsų šalį, bet žlugdo ir savo visuomenę

Mykolajivas, 2022 m. rugpjūčio 1 d. „Vatican News“ nuotrauka

„Kodėl priešas neinvestuoja į savo žmonių gerovę, o žlugdo savo visuomenės gyvenimą ir sėja mirtį mūsų šalyje?“ – klausė Ukrainos graikų apeigų Katalikų Bažnyčios didysis arkivyskupas Sviatoslavas Ševčukas ketvirtadienį, rugpjūčio 4 d., 162-ąją karo dieną, paskelbtoje žinioje.

Per vieną dieną Rusija į Ukrainą paleido aštuonias sparnuotąsias raketas, kurių bendra vertė siekia šimtą milijonų dolerių. Kiek daug pinigų agresorius investuoja į naikinimą, niokojimą ir mirtį! Jie vagia ateitį ir iš savo žmonių. Užuot ugdę jų patriotizmą ir investavę lėšas į pačių Rusijos piliečių gerovę, jie žlugdo savo visuomenę ir griauna Ukrainą. Okupantai investuoja į mirtį, o Ukraina kovoja ir miršta už gyvenimą, sakė arkivyskupas ir toliau savo žinioje kreipėsi į gynėjus:

„Šiandien norėčiau ypatingai kreiptis į mūsų karius, Ukrainos sūnus ir dukras, kurie su ginklu rankoje yra priversti atremti nesiliaujančius neteisingo agresoriaus ir okupanto išpuolius. Noriu pasakyti jums, brangūs teritorinės apsaugos tarnybos kariai, savanoriai, kovotojai: didžiuojamės jumis ir meldžiamės už jus.“

Savo kasdienės vaizdo žinios katechezėje arkivyskupas toliau kalbėjo apie maldą su Šventuoju Raštu – Lectio divina. Pastarosiomis dienomis buvo kalbama apie du pirmus tokios maldos žingsnius – teksto pasirinkimą ir patį skaitymą. Ketvirtadienio žinioje arkivyskupas kalbėjo apie trečią žingsnį, vadinamą klausymu, meditacija. Ką Dievas nori man pasakyti per skaitomą Dievo žodį? Pasak arkivyskupo, kad apmąstydami Šventąjį Raštą nepakliūtumėte į įvairius pavojus, labai svarbu dalytis su bendruomene tuo, ką išgirdome. Visada reikia atsiminti, kad tai, ką žmogus asmeniškai išgirsta iš Viešpaties, yra svarbu ne tik jam vienam, bet ir bendruomenei, Bažnyčiai, kuriai visi priklausome.

Savo kasdienę žinią arkivyskupas užbaigė malda: „Dieve, suteik Ukrainai ir visam pasauliui savo teisingą taiką.“

Negali skaityti?

Spausk ant garsiakalbio ir klausyk. Išklausei? Patiko? Gali prisidėti paremdamas.

Paremsiu