Sunku skaityti? Padidink tekstą, spausdamas ant aA raidžių straipsnio pradžioje. Perskaitei lengviau? Nepamiršk -> Paremti
Neįskaitai? Spausk teksto didinimo mygtuką. Paremk. Ačiū!

Vidutinis skaitymo laikas:

< 1 min.

S. Ševčukas: viską galėsime atstatyti – išskyrus žmonių gyvybes

Rusijos karinė technika Mariupolyje / „Vatican News“ nuotrauka

Balandžio 12 d. kasdieniame kreipimesi, einant 48-ajai karo dienai, didysis ukrainiečių graikų katalikų arkivyskupas Sviatoslavas Ševčukas uždavė nelengvą klausimą – kodėl ir tokiomis aplinkybėmis reikia laikytis Dievo įsakymo „Nežudyk“?

Okupantai ir toliau visais būdais niokoja Ukrainos žemę, ypatingai didvyriškame kankinių mieste Mariupolyje: jo meras kalba apie 10 000 žuvusių, priminė arkivyskupas.

Kaip rasti orientyrus karo nakties tamsoje, įsiskverbiančioje ir į sielą? Štai kodėl šiomis dienomis, pasak S. Ševčuko, jis mąsto apie dešimt Dievo įsakymų, apie Dievo įstatymo esmę: tai iš esmės yra išlikimo taisyklės, būdas išgyventi mirties dykumoje, mūsų orientyrai.

„Šiandien norėčiau apmąstyti vieno Dievo įstatymo esmę – įsakymo, kuris liepia „Nežudyk“. Žinome, kad šiandien Rusijoje žmogus su tokiu užrašu prie bažnyčios gali būti suimtas. Kaip karo metu laikytis šio įsakymo? Žinome, kad Dievo įstatymas yra amžinas, nėra aplinkybių, galinčių jį panaikinti. Dievo įsakymas „Nežudyk!“ galioja ir karo metu“, – pažymi ganytojas. Pasak jo, būtent kare pradedame suprasti žmogaus gyvybės vertę. Juk galėsime viską atstatyti, atkurti ir išsaugoti: viską, išskyrus prarastas žmonių gyvybes. Todėl vėl ir vėl kartu, kaip žmonės, turime dėti visas pastangas, kad išgelbėtume žmonių gyvybes, sustabdytume žudikišką užpuoliko ranką ir net gindamiesi gerbti Dievo įsakymą „Nežudyk!“

„Šiandien meldžiamės savo Dievui, kuris yra gyvybės šaltinis. Dieve, padėk mums sustabdyti karą Ukrainoje. Mokyk nežudyti visus žmones, išmokyk išgirsti, kai tavo įstatymas mums sako: „Štai aš padedu prieš tave gėrį ir blogį, gyvenimą ir mirtį – rinkis gėrį ir gyvenk““, – kalbėjo ukrainietis ganytojas.

Norite nepraleisti svarbiausių naujienų? Prenumeruokite naujienlaiškį:

Patinka tai, ką skaitai?

Pasidalink su kitais naudodamasis patogiais mygtukais straipsnio pradžioje. Ir nepamiršk paremti!

Paremsiu