2021 10 04

bernardinai.lt

Vidutinis skaitymo laikas:

2 min.

Saugi skaitmeninė rinkodara: 3 pirmi jūsų žingsniai

Unsplash.com nuotrauka

Jei reikėtų įvardinti daugiausiai dėmesio sulaukiančias rinkodaros sritis, šiandien tai be abejonės būtų visa, kas susiję su skaitmenine erdve. Teisininkai primena, kad kartu su verslo pristatymo galimybėmis atkeliauja ir rimtos atsakomybės. Pradedant įstatymus atitinkančių duomenų rinkimu, baigiant informacijos tvarkymo ir siuntimo subtilybėmis. Taigi, kas sudaro saugų skaitmeninės rinkodaros pamatą?

Reguliarus duomenų apsaugos auditas

Teisės ekspertai pastebi vis dar dažną klaidą – prekės ženklai, dar prieš įžengdami į skaitmeninę erdvę, praleidžia elementarius pasiruošimo žingsnius. Kitaip tariant, kaip saugoti renkamą medžiagą, verslo atstovai ima domėtis tik pradėję realius procesus. Kodėl tai pavojinga? Neatsakingas požiūris kartais baigiasi nutekėjusia informacija, didelėmis baudomis, galiausiai, negrįžtamai sugadinta įmonės reputacija.

Nuo ko išties reikėtų pradėti skaitmeninės rinkodaros kelionę? Pirmiausia verta susirasti patikimus teisės partnerius. Jei esate pasiruošimo etape, jie paaiškins, kokie įstatymai aktualūs konkrečiai jūsų verslui ir padės sudėlioti veiksmingą konfidencialios medžiagos apsaugos sistemą. Veiklą jau pradėjote? Tuomet vienas pirmųjų žingsnių bus išsamus duomenų apsaugos auditas.

BDAR reikalavimų atitiktis

Bendrasis duomenų apsaugos reglamentas – teisės aktų rinkinys, kurį turėtų pažinti kiekvienas, susijęs su skaitmenine rinkodara. Jis taikomas be išimties visiems, kurie renka ir tvarko Europos Sąjungos piliečių duomenimis. Nesvarbu, pateikiate išsamią pirkėjo registracijos formą internetinėje parduotuvėje, sekate pirkėjo kelionę ar el. paštu siunčiate naujienlaiškius – visa tai yra glaudžiai persipynę su teise.

Trumpai tariant, BDAR užtikrina vartotojo:

  • privatumą internete;
  • privatumą dalyvaujant tiesioginės rinkodaros veiksmuose;
  • pasirinkimo teisę jautrios informacijos rinkimo, saugojimo ir perdavimo procesuose.

 

Šiandien nepakanka interneto svetainėje integruotos privatumo ir slapukų politikos. Nežinote, kaip realiai pritaikyti Bendrajame reglamente nurodytas nuostatas? Į visus klausimus jums atsakys teisininkai, patyrę intelektinės nuosavybės, duomenų apsaugos ir, apskritai, el. prekybos srityse.

Dairotės būtent tokios komandos? Užsukite į Motieka.com.

Globalaus verslo subtilybės

Planuojate reklaminę kampaniją ir prekybą naujose užsienio rinkose? Pasirūpinkite, kad visi Reglamento punktai būtų įgyvendinti aiškiai ir apibrėžti tikslinės rinkos vartotojų kalba. Idealu, jei jūsų teisininkų komanda turi patirties ne tik lokaliai, bet ir užsienio rinkose. Plėsdami auditoriją kitoje šalyje, pirmiausiai turite pažinti jos įstatymus, šiuo atveju – skaitmeninės ekonomikos teisinę sistemą. Bendradarbiaujate su vietos agentūromis? Atkreipkite dėmesį į reikalingas duomenų perdavimo sutartis bei taisykles.

IT sistemų saugumo užtikrinimas

Galiausiai, visavertė asmeninės informacijos sauga neatsiejama nuo stiprios IT sistemos. Be jos neįmanoma kokybiškai rinkti, saugoti ir perduoti konfidencialių failų. Reikliam vartotojui nerūpės, kokiu būdu nutekėjo jo duomenys – ar tai buvo verslo aplaidumas ar gerai apgalvotas sukčių įsilaužimas. Konfidencialios, jums patikėtos medžiagos apsaugojimas yra itin jautri tema, kurios ignoravimas gali baigtis tiek baudomis, tiek bankrotu.

Būtent dėl šios priežasties el. verslo komandą turėtų papildyti ne tik patyrę teisės ekspertai, bet ir IT specialistai. Planuojate didesnės apimties skaitmeninės rinkodaros projektą? Pasirūpinkite virtualios platformos, pavyzdžiui, interneto svetainės, saugumu: privačiais virtualiais arba dedikuotaisiais serveriais, kokybiškomis apsaugos programomis.

Įdomu? Prenumeruokite naujienlaiškį ir skaitykite mus kasdien

Svarbu suprasti, kad saugi skaitmeninė rinkodara nėra pasirinkimas. Bendrojo duomenų apsaugos reglamento reikalavimų išmanymas ir reguliarūs auditai bei IT sistemos stiprinimas – tai nekvestionuojami žingsniai. Jie yra atsakingo verslo plėtros ir populiarinimo dalis.

Partnerių turinys

Kviečiame remti Bernardinai.lt

Jei mus skaitote, žiūrite ar klausotės, galite prisidėti ir prie mūsų gyvavimo, taip tapdami misijos įgyvendinimo partneriais.

Taip, paremsiu