2022 05 12

Gfbankas.lt

Vidutinis skaitymo laikas:

3 min.

Saugi vaikų žaidimų erdvė savo kieme

Shutterstock.com nuotrauka

Privačiuose namuose ar kotedžuose gyvenantys ir laisvo ploto kieme turintys tėvai tikrai pasvajoja apie nuosavą žaidimų aikštelę. Natūralu, kad norisi suteikti džiaugsmo mažiesiems šeimos nariams ir matyti juos besidžiaugiančius nerūpestinga vaikyste. Vis dėlto, tam, kad žaidimų erdvės džiaugsmo neužtemdytų neapgalvotų sprendimų sukeliamos rizikos, svarbu pasirūpinti visapusiu saugumu. Vadovaudamiesi vos keletu patarimų įrengsite saugią žaidimų zoną, kurioje vaikai galės žaisti be pavojų šešėlio.

Išvengti rizikų padės atsakingai parinkta vieta

Be abejo, vienas svarbiausių dalykų įrengiant žaidimų erdvę savo kieme yra vieta. Nesvarbu, kokio dydžio aikštelę ketinate sumontuoti – ji turi būti visiškai saugi mažiesiems šeimos nariams. Tam, kad išvengtumėte rizikų, rinkitės atviras vietas, šalia kurių nėra senų ar labai aukštų medžių. Savaime suprantama, kad medžiai yra puikus natūralus šešėlis šiltuoju sezonu, tačiau svarbu nepamiršti pavojaus susižeisti nukritus didesnei šakai. Juolab, ant tokių medžių nederėtų kabinti ir sūpynių ar konstruoti įvairiausių laipynių juose – daugiamečiai kamienai gali neatlaikyti papildomo svorio ir didesnių apkrovų.

Žaidimų erdvės taip pat nerekomenduojama rengti netoli vandens telkinių. Jei sklypas nedidelis, o pro jį teka upė ar netoliese telkšo tvenkinys, pasirūpinkite patikima tvora, kuri apsaugotų vaikus nuo jų įgimto smalsumo. Aptvėrus teritoriją taip pat išvengsite ir į vandens telkinį įkritusių kamuolių, badmintono musyčių ar kitų žaidimams reikalingų priedų. Pastariesiems patekus vandenin vaikam neretai kyla poreikis šiuos ištraukti, todėl užkirsite kelią ir galimoms nelaimėms paslydimo atveju.

Iššūkiai aktyviose zonose

Turbūt daugumai tėvų žinomas faktas, kad šiuolaikiniai vaikai yra itin aktyvūs ir mėgsta pačias nutrūktgalviškiausias veiklas. Natūralu, kad vaikas nori šokinėti ant batuto ar stipriai išsisupti kieme esančiose sūpynėse, tačiau įrengiant žaidimų zoną svarbu apgalvoti, kad čia nebūtų nė vienos nesaugios pramogos. Prieš įsigydami laisvalaikio įrangos pasidomėkite vaikams tinkančiais jų variantais.

Kieme pastatytas batutas su apsauginiu tinkleliu neleis nukristi ar skaudžiai susitrenkti netikėtai slystelėjus ant metalinio karkaso. Sūpynes savo ruožtu taip pat rinkitės kiek įmanoma saugesnes – verčiau aplenkite plonomis virvėmis rišamus modelius. Tokios tinka tik patiems mažiausiems, savaime įsisupti dar nemokantiems vaikams.

Įrengdami žaidimų aikštelę savo kieme turėtumėte atsižvelgti ir į tai, kas kiek metų planuojate ją atnaujinti, nes įsigijus virvelines sūpynes dėl drėgmės ir kitų nepalankių oro sąlygų jas teks perrišti jau kitą sezoną. Žinoma, ne visada yra galimybė įsigyti ar kabinti vaikams saugaus plastiko sūpynes, todėl dar parduotuvėje turėtumėte įvertinti trosų ir jungiančiųjų detalių tvirtumą. Idealu, jei besisupantį vaiką visuomet prižiūrės suaugęs šeimos narys, bičiulis, vyresnis brolis ar sesė – taip sumažinsite riziką susižeisti, o žaidimų erdvė visuomet kels tik malonias asociacijas. Taip pat labai svarbu vyresniems ir dažniau savarankiškai žaidžiantiems vaikams paaiškinti apie galimas rizikas bei papasakoti, kaip šių išvengti.

Shutterstock.com nuotrauka

Rinkitės sertifikuotas ir tvirtas medžiagas

Jei meistraujate patys ir laipynes, sūpynes, karstynes ir kitus vaikų žaidimus planuojate įrengti savomis rankomis, prieš įsigydami tam reikalingų medžiagų atkreipkite dėmesį į jų kilmę ir kokybę. Taip pat kompromisų nevalia daryti ir sveikatai nepalankioms impregnavimo, dažymo ar lakavimo priemonėms. Rinkitės sertifikuotų gamintojų medžiagas, kurios užtikrins ilgametį saugumą ir komfortą mažiesiems.

Planuojantiems įrengti namelį medyje, pavėsinę ar kitą statinį, apsaugosiantį nuo tiesioginių saulės spindulių, žaidimų erdvėje rekomenduojama pasirūpinti vaikams saugiais laipteliais. Mažiau stabilios kopėtėlės ar greituminiame laipiojime naudojamos atramėlės labiau tiks vyresniems vaikams ar paaugliams, todėl iš anksto suplanuokite, kiek ir kokių medžiagų reikės jūsų projektui. Beje, mažieji dažnai nori spalvotų, akį traukiančių statinių savo žaidimų erdvėje, tad pildydami jų svajones nepamirškite pasidomėti dažų sudėtimi. Saugiausia rinktis vandens pagrindo akrilinius dažus, kurių sudėtyje naudojami šiuolaikiški priedai yra visiškai saugūs vaikams. Dažydami tokio tipo dažais į šią veiklą taip pat galite įtraukti ir mažuosius – savomis rankutėmis įrengtoje žaidimų erdvėje žaisti bus dar smagiau.

Įdomu? Prenumeruokite naujienlaiškį ir skaitykite mus kasdien

Žinoma, norintiems savo kieme turėti saugią žaidimų aikštelę, tačiau stokojantiems laiko ar įgūdžių verčiau paieškoti kvalifikuoti meistro, kuris pasirūpintų tvirtai įmontuotomis karstynėmis, laipynėmis, čiuožyklomis ir kitomis vaikiškomis pramogomis. Aukštos kokybės žaidimų įranga ir meistro paslauga priklausomai nuo planuojamos aikštelės dydžio gali kainuoti net kelis tūkstančius eurų. Būtent todėl pradėti šiuos darbus turėtumėte nuo kruopštaus plano, kuriame matytumėte bendrą sąmatą. Esant poreikiui, kai sąmata viršija numatytą biudžėtą, galite apsvarstyti galimybę gauti paskolą internetu nė neišeidami iš namų bei sukurti norimą žaidimų erdvę savo mažiesiems.