Sunku skaityti? Padidink tekstą, spausdamas ant aA raidžių straipsnio pradžioje. Perskaitei lengviau? Nepamiršk -> Paremti
Neįskaitai? Spausk teksto didinimo mygtuką. Paremk. Ačiū!

Vidutinis skaitymo laikas:

3 min.

Šeima visada gali augti

Pexels.com nuotrauka

Gegužės 15-oji – Tarptautinė šeimos diena. Šia proga visas šeimas sveikina Lietuvos vyskupų konferencijos Šeimos reikalų tarybos pirmininkas vysk. Arūnas Poniškaitis ir Lietuvos šeimos centro vadovė Vijoleta Vitkauskienė – ir kviečia į kitą šeštadienį vyksiantį virtualų renginį.

Vysk. A. Poniškaitis: kiekviena šeima yra svarbi

„Mielos ir brangios šeimos,

sveikinu jus su Tarptautine šeimos diena. Ji yra dar viena proga prisiminti jus, nors iš tiesų šeima nėra tik vienos dienos tikrovė. Šeima gyvuoja be pertraukų ir neterminuotai. Ji yra namai, kurie visada laukia; santykis, kuris išlieka; meilė, kuri pasitiki.

Galima pasakyti daug gražių ir teisingų žodžių apie šeimą. Jie svarbūs ir reikalingi. Tačiau tam, kad tie žodžiai iš tiesų pasiektų ir paliestų, jie turi ateiti iš to, kuris mato, girdi, supranta, atjaučia. Juk kokia būtų prasmė vien sakyti nuostabius žodžius apie duonos skonį ir kvapą tam, kuris yra alkanas; apie jaukius ir šiltus namus tam, kuris patiria skurdą?

Vysk. Arūnas Poniškaitis. Laimos Penek nuotrauka

Keli pastarieji metai Bažnyčios bendruomenei davė daug progų įsiklausyti į šeimų aktualijas, įsivardinti iššūkius, bet taip pat ir išryškinti meilę, kurios tie iššūkiai neužgožia. Keliaujame per Šeimos metus, kurių vienas iš siekių – kad meilės džiaugsmas atsinaujintų kiekvienoje šeimoje. Juk toks yra kiekvienos šeimos troškimas, jos jėga. Tai pabrėžia popiežius Pranciškus, visos Bažnyčios bendruomenės vardu sakydamas, kad „šeimos jėga iš esmės yra jos geba mylėti ir mokyti mylėti. Kad ir kokia sužeista būtų, šeima visada gali augti remdamasi meile“ (Amoris Laetitia 53).

Kad ir kokia sužeista būtų… Šie žodžiai jautriai prisiliečia prie kiekvienos šeimos. Kad ir kokie sunkumai būtų išgyvenami dabar, kad ir kas nepakeičiamo ir neatstatomo būtų nutikę praeityje, jūsų pastangos mylėti čia ir dabar yra prasmingos ir labai reikalingos.

Ne kartą cituojami šv. Teresės iš Kalkutos žodžiai, kad „pasaulio karas ir taika prasideda šeimoje“. Tad kiekvienos šeimos pastangos skirti vieni kitiems laiko, išklausyti, suprasti, priimti, atleisti, pasitikėti yra nepaprastai svarbus ir niekuo nepakeičiamas indėlis į taiką daug platesniu mastu: mūsų visuomenėje ir netgi visame pasaulyje.

Mielos šeimos, jūs visos esate svarbios – ne tik šiandien, bet ir kasdien, ne tik darnios, bet ir įvairiai sužeistos. Tepadeda Dievas jums augti, remiantis meile. Tam laikas yra jau dabar. Mylėkime tokie, kokie esame ir taip, kaip dabar pajėgiame. Teauga visuose namuose meilės džiaugsmas. Meilės, kuri gyvuoja greta su netobulumu ir kuri gali būti tikra ir neapgaulinga, net būdama ribota ir žemiška“ (plg. AL 113).

Vijoleta Vitkauskienė. Jurgitos Pocevičienės nuotrauka

V. Vitkauskienė: neignoruokime sunkumų šeimoje

„Kaip yra puikių etapų, taip ir labai sunkių kiekvienos šeimos gyvenime. Bet svarbiausia nelikti vieniems su sunkumais. Negalvoti, kad „čia dar nesunku“; dar pakentėsiu truputį ir praeis. Nepraeis. O atsiradęs nuovargis ir nusivylimas – nedėkinga pora, kuri uždaro galimybes spręsti sunkią situaciją. Šiuo atveju kantrybė nebe dorybė, verta surasti drąsos trupinėlius ir kreiptis pagalbos. Bus eilė? Galbūt, bet svarbiau, kad žengėte pirmą žingsnį, o po to  – žengsite ir antrą. Kenčiame daugiau būdami namuose, nes niekur nepasislėpsi nuo artimo, dažniausiai reiklaus žvilgsnio… pavargsta ir taikdariai, ir tiesos ieškotojai, ir išsisukinėtojai…“

Šeimos centro vadovė ragina ieškoti gerų dalykų, nes jie nepastebėti irgi senka: „Ką šiandien gero padarė ar pasakė jūsų žmona, dukra, sūnus, vyras, močiutė, senelis? Jei jus nervina labai lėtas namiškis – reiškia, viską apgalvoja arba yra kūrėjas; o jei pernelyg greitas – greit atlieka darbus, valdo krizes; jei tyli – analizuoja, jei daug kalba – komunikuoja, įkyri su prašymais – moka / drįsta ieškoti pagalbos, atsikalbinėja – mokosi būti savarankiškas.“

Norite nepraleisti svarbiausių naujienų? Prenumeruokite naujienlaiškį:

***

Lietuvos šeimos centras kviečia šeimas ieškoti įkvėpimo ir palaikymo iš kitų šeimų. Nes šeima nėra nesenkantis šaltinis, kuris niekada nesibaigs. Po savaitės vyksiantis virtualus  renginys (galintis pasiekti kiekvieną norintį Lietuvoje ir už jos ribų)  „Šeimos – šeimoms“. Džiaugsmingo žemėlapio kūrimas  – subalansuotas ieškantiems naujo žvilgsnio į savo artimiausius. Nekantriai laukiame kiekvieno ieškančio naujų idėjų poros santykiams!

Tarptautinė Šeimos diena Jungtinių Tautų organizacijos sprendimu gegužės 15 d. minima nuo 1994 metų. 2021–2022 m. Popiežius Pranciškus paskelbė Šeimos – Amoris laetitia – metais, siekdamas, kad būtų skelbiamas ir liudijamas šeimoje išgyvenamos meilės džiaugsmas ir iš naujo suvokta santuokos ir šeimos svarba.

Patinka tai, ką skaitai?

Pasidalink su kitais naudodamasis patogiais mygtukais straipsnio pradžioje. Ir nepamiršk paremti!

Paremsiu