Tapkite mūsų partneriais, padėkite išlaikyti visiems prieinamą, nemokamą ir kokybišką žiniasklaidą. Paremti
Paremkite ir tapkite mūsų partneriais.

2022 01 12

bernardinai.lt

Vidutinis skaitymo laikas:

< 1 min.

Seime atidaryta fotografijų paroda, griaunanti stereotipus apie prieglobsčio prašytojus

Parodos fragmentas. O. Posaškovos nuotrauka

Pirmadienį Seime atidaryta Vilniaus arkivyskupijos Carito Užsieniečių integracijos programos kartu su fotografe Egle Cimalanskaite parengta fotografijų paroda „Kuriantys Lietuvai: pabėgėlių istorijos ir portretai“. Parodoje užfiksuoti Lietuvoje įsikūrusių ir dirbančių žmonių portretai, kurie kviečia iš arčiau pažinti prieglobstį gavusių žmonių iš Sirijos, Irano, Šri Lankos, Rusijos, Tadžikistano gyvenimus.

„Priimame sprendimus nematydami žmonių veidų, nežinodami jų istorijų, nes jie yra per toli – pasienyje arba laikomi sulaikyti stovyklose. Paroda suteikia galimybę susitikti, įsiklausyti ir susipažinti. Linkiu, kad parodos nuotraukose užfiksuoti Lietuvoje prieglobstį gavę užsieniečiai ir jų istorijos keistų ne tik sprendimų priėmėjų, bet ir visos visuomenės požiūrį į  kitoniškumą ir taptume kur kas žmogiškesni“, – teigė Seimo narys, parodos atidarymo Seime iniciatorius Linas Kukuraitis.

Parodoje galima susipažinti su įvairių sričių kūrėjais: medicinos studentu, nevyriausybinės organizacijos vadovu, žurnalistu, parkų tvarkytoja, fotografų pora, vertėju ir kitais Lietuvai kuriančiais pabėgėliais. Portretai ir asmeniniai pasakojimai už žodžio „pabėgėlis“ parodo tikrą žmogų bei griauna stereotipus apie tai, ką Lietuvoje veikia naujakuriai, kodėl jiems teko palikti savo namus ir kokių svajonių jie siekia.

„Ilgai kurta prieglobsčio sistema Lietuvoje yra įgavusi žmogišką veidą – ji yra ir ji veikia. Tikimės, kad nereguliarios migracijos banga nesugniuždys šios sistemos. Išsaugokime tai, ką esame sukūrę, ir išlaikykime žmogišką veidą“, – sakė Vilniaus arkivyskupijos Carito Užsieniečių integracijos programos vadovas Kęstutis Danielius Rimkevičius.

Įdomu? Prenumeruokite naujienlaiškį ir skaitykite mus kasdien

Užsieniečių integracijos programa yra Vilniaus arkivyskupijos Carito padalinys, veikiantis nuo 1998 metų. Užsieniečių integracijos programos komanda, kurią sudaro 21 darbuotojas ir 40 savanorių, siekia užtikrinti sėkmingą prieglobsčio gavėjų, migrantų ir trečiųjų šalių piliečių integraciją Lietuvoje. Programos komanda tarpininkauja bendraudama su valstybinėmis ir visuomeninėmis institucijomis ieškant būsto, teikia kitas socialines, teisines, užimtumo ir psichologines konsultacijas, rūpinasi sociokultūrine integracija.

Parodą galima aplankyti 2022 m. sausio 7–18 dienomis Seimo II rūmų parodų galerijoje prie kavinės.

VA Carito informacija