2021 03 18

bernardinai.lt

Lietuvos šeimos centras

Vidutinis skaitymo laikas:

2 min.

Šeimos metų pradžios renginiai

Unsplash nuotrauka

2021 m. kovo 19-ąją popiežius Pranciškus pradės šeimai skirtus metus. Tą dieną sukanka penkeri metai nuo apaštališkojo paraginimo Amoris Laetitia paskelbimo. Šis dokumentas kalba apie meilę šeimoje, o jo pavadinimas lietuviškai reiškia „Meilės džiaugsmas“. Tad ir prasidedančių Šeimos metų oficialus pavadinimas yra Šeima – Amoris Laetitia (Šeima – meilės džiaugsmas). Jie baigsis 2022 m. birželio 26 dieną X Pasauliniu šeimų susitikimu Romoje kartu su Šventuoju Tėvu.

Šeimos metų pradžios dieną, kovo 19ąją, 16 val. Lietuvos laiku vyks atidarymo renginio „Mūsų kasdieninė meilė“ transliacija iš Vatikano. Pirmosios renginio dalies kulminacija bus popiežiaus Pranciškaus žodis. Nuo 17.30 val., antroje renginio dalyje, laukia keletas akademinių pranešimų. Informaciją apie Šeimos metus galima rasti ir specialioje interneto svetainėje.

Šeimos metų pradžios renginiai Lietuvoje

Kovo 19 d. 

10.00 Šv. Mišios Kaišiadorių Kristaus atsimainymo katedroje. Mišias aukoja vyskupas Jonas Ivanauskas.

19.00 Virtualus renginys „Meilė gyvuoja greta netobulumo“ Lietuvos šeimos centro feisbuko paskyroje.

Kovo 21 d. 

12.30 Šv. Mišios Vilniaus šv. vysk. Stanislovo ir šv. Vladislovo arkikatedroje bazilikoje. Mišias aukoja arkivyskupas Gintaras Grušas. Tiesioginė transliacija per „LRT plius“ kanalą. 

12.00 Šv. Mišios Panevėžio Kristaus Karaliaus katedroje. Mišias aukoja vyskupas Linas Vodopjanovas.

12.00 Šv. Mišios Šiaulių  Šv. apaštalų Petro ir Pauliaus katedroje. Mišias aukoja dekanas kun. Egidijus Venckus. Transliacija Šiaulių Katedros feisbuko paskyroje.

12.00 Šv. Mišios Kauno Šv. apaštalų Petro ir Povilo arkikatedroje bazilikoje. Mišias aukoja arkivyskupas Kęstutis Kėvalas. Tiesioginė transliacija per portalą delfi.lt.

Įdomu? Prenumeruokite naujienlaiškį ir skaitykite mus kasdien

Popiežius kviečia gilintis į apaštališkąjį paraginimą Amoris Laetitia

Popiežius Pranciškus nori, kad Amoris Laetitia – Meilės džiaugsmo žinia pasiektų kiekvieną šeimą pasaulyje. Nuo kovo 19 d. Lietuvos šeimos centro internetinėje svetainėje kviečiame skaityti visą apaštališkojo paraginimo tekstą lietuvių kalba.

Posinodiniame apaštališkajame paraginime Amoris Laetitia Popiežius Pranciškus dėkojo Dievui už gausybę šeimų, kurios, nors ir toli gražu nelaiko savęs tobulomis, gyvena meile, įgyvendina savo pašaukimą ir žengia pirmyn, nepaisydamos gausių suklupimų pakeliui.

„Santuokinis džiaugsmas, išgyvenamas net tarp skausmų, verčia pripažinti, kad santuoka yra būtinas džiaugsmo ir vargo, įtampos ir atvangos, kančios ir išlaisvinimo, pasitenkinimo ir troškimo, susierzinimo ir malonumo derinys, tačiau visada kelyje į draugystę, kuri skatina sutuoktinius rūpintis vienas kitu; jie „vienas kitam padeda ir tarnauja”, – pabrėžė Šventasis Tėvas.

Kad visada išliktume kelyje į draugystę, popiežiaus žodžiais, „būtina skirti laiko, kokybiško laiko, kurio esmė yra kantriai ir dėmesingai išklausyti“, „būtina ugdytis įprotį laikyti kitą tikrai svarbiu”, „būtina siekti plataus akiračio, neleidžiančio liguistai užsisklęsti savo ankštose idėjose, ir lankstumo keisti ar papildyti savo nuomonę”, būtini „dėmesingumo kitam ir prisirišimo prie jo ženklai”.

„Galiausiai pripažinkime, kad dialogas būtų vertas pastangų, turime turėti ką pasakyti, o tam reikia vidinio turtingumo, įgyjamo skaitant, asmeniškai apmąstant, meldžiantis ir atsiveriant visuomenei. Kitaip sakant, turime augti patys ir mokytis savo gyvenimu dalytis su sutuoktiniu. Kaip ir kiti mokslai, šis mokslas reikalauja laiko ir pastangų, bet suteikia džiaugsmo ir laimės pojūtį“, – rašo popiežius.

Šventasis Tėvas pabrėžia, kad šeimos istorija paženklinta visokiausių krizių, kurios yra jos dramatiško grožio dalis: „Kiekviena krizė moko ir įgalina intensyviau dalytis gyvenimu ar bent atrasti naują santuokinės patirties prasmę. Kiekvienoje krizėje glūdi geroji žinia, kurią reikia mokėti išgirsti įsiklausant į širdį. Krizės imtis būtina drauge“.

Šeimą Šventasis Tėvas vadina pirmutine žmogiškųjų vertybių mokykla, kur mokomasi tinkamai naudotis laisve. „Visi esame pašaukti gyvai stiebtis link to, kas pranoksta mus pačius ir mūsų ribas…<>Nepraraskime vilties dėl savo trūkumų ir lygia greta nepaliaujamai ieškokime mums pažadėtos meilės ir bendrystės pilnatvės”, – drąsina popiežius Pranciškus.

Lietuvos šeimos centro informacija