2022 04 22
Vidutinis skaitymo laikas:
Sekmadienį švęsime Pasaulinę gyvybės dieną

Šiemet ir sunku, ir būtina švęsti Gyvybės dieną, minimą paskutinį balandžio sekmadienį. Karo Ukrainoje metu tikriausiai visiems ir ne kartą iškilo klausimas „o kur Dievas!?“, kitaip sakant, „o kuo man dabar viltis?“
Vyskupas Arūnas Poniškaitis, kreipdamasis į mus Gyvybės dienos proga, drąsina: „Netgi tada, kai esame netobuli, kai piktnaudžiaujame savo laisve – Dievas neatima iš mūsų gyvenimo. „Jis juk leidžia savo saulei tekėti blogiesiems ir geriesiems, siunčia lietų ant teisiųjų ir neteisiųjų“ (Mt 5, 45). Dievas yra gailestingas, tačiau ne abejingas. Jis nepaliauja kvietęs: „Rinkis gyvenimą“ (Įst 30, 19).
Šiandien karo mašina dar labiau nuvertina žmogaus gyvybę, o žmonių žudymą kartais netgi bandoma šventvagiškai pateisinti Dievo vardu. Tačiau Dievo žodis nesileidžia „surakinamas“, padaromas nežmoniškų ideologijų įrankiu. Dievas beldžiasi į mūsų širdis paprastais ir aiškiais žodžiais: „nežudyk“ ir „rinkis gyvenimą“.
Šiandien renkamės gyvenimą, kai rūpinamės karo pabėgėliais, meldžiamės už taiką. Kai stengiamės atjausti kitą ir atsiliepti taip, kaip galime. Kai nesileidžiame supančiojami įvairių paralyžiuojančių klausimų: kodėl aš? o ką kiti? o kodėl jiems? o kodėl taip?..
Renkamės gyvenimą, kai į šių dienų iššūkius atsiliepiame didesniu solidarumu. Esame tarsi vienas kūnas, kurio gyvybę liudija ir tai, kad į vieno nario skausmą sureaguoja kiti. Renkamės gyvenimą, kai nepaliaujame būti keliaujančia Dievo tauta, su viltimi eidami į priekį ir padėdami vieni kitiems.“
Visas vyskupo Arūno Poniškaičio laiškas – čia.
Kviečiame prisijungti prie Šeimos centrų iniciatyvų – būkime viltis:
- „ŠEIMA – ŠEIMAI“ – paremkime iš karo zonos pabėgusias Ukrainos gimdyves. Jūsų finansinė ir moralinė pagalba gyvybiškai svarbi. Detaliau apie iniciatyvą čia ir čia, taip pat kviečiame žiūrėti informacinį video.
- AKCIJA ŠIAULIUOSE „GYVYBĖ ŠVENTA IR NELIEČIAMA“ – mugės šurmulyje bus renkama parama atvykstantiems ukrainiečiams.
- VILKAVIŠKIO DEKANATO ŠEIMOS CENTRO INICIATYVA, KVIEČIANTI TAPTI KRAUJO DONORAIS.
- Bažnyčia kviečia melstis šiomis maldos intencijomis:
- Melskime už popiežių Pranciškų ir visus Bažnyčios ganytojus, kad Dievo viltimi stiprintų karo ir kitokių sunkumų ištiktuosius.
- Melskime už sveikatos apsaugos darbuotojus, ypač dirbančius karo sąlygomis, vargingose šalyse, kad jiems Dievas suteiktų užtektinai fizinių ir dvasinių jėgų.
- Melskime už besilaukiančias moteris, kad jų kūdikiai galėtų ateiti į šį pasaulį mylinčioje ir saugioje aplinkoje.
- Melskime už patyrusias abortą, persileidimą, kūdikio netektį, kad jos priimtų Dievo gailestingumą ir vidinį išgydymą.
- Melskime už karo ir kitokių vargų prispaustus vienišus vaikus, suaugusius, senelius ir šeimas, kad Dievas suteiktų jiems reikalingą pagalbą.
- Melskime už pažemintas, kankinamas moteris, vyrus, vaikus, kad Dievas per geros valios žmones parūpintų jiems apsaugą, paguodą, ir viltį.
- Melskime už gedinčius, artimųjų netekusius, kad jie rastų atjautą ir atramą.
- Melskime už visus Ukrainos palaikymo projektus, kad Dievas stiprintų šeimų ir tautų brolystę.
- Melskime už nukankintus ir žuvusiuosius karuose ir taikos metu bei už visus mirusiuosius, kad jie pasiektų amžinąjį džiaugsmą.
Pasaulinė gyvybės diena – tai Gyvybės kultūros skleidimo diena. Ši diena nuo 1998 metų Lietuvoje švenčiama paskutinį balandžio sekmadienį. Ją švęsti pakvietė Kardinolų konsistorija dar 1991 metais, tačiau šventė išpopuliarėjo 1995-aisiais, paraginus tuometiniam popiežiui Jonui Pauliui II. Pasaulinės gyvybės dienos tikslas – priminti, kad kiekvieno žmogaus gyvybė – gimusio ir negimusio, ligoto ir sveiko, yra šventa ir neliečiama.
Lietuvos šeimos centro informacija
Naujausi

Į Dangiškojo Tėvo namus iškeliavo kun. Bronius Klemensas Paltanavičius MIC

Liubeko transumptas Vilniuje: Gedimino laiškai ir jų reikšmė

Gydytojas dietologas: madingoji kombuča – sveikatai palankesnis pasirinkimas, bet tinka ne visiems

Aukštaitijos partizanų šeima. Minint Juozapo Streikaus-Stumbro 100-ąsias gimimo metines

Praėjo laikai, kai gyvendami be matematikos lakstėme su kuokomis paskui mamuto uodegą

Popiežius: keiskime gamybos modelį, kurkime rūpinimosi kultūrą

Arkivysk. G. Grušas: „Kartais sistemai reikia šoko, kad įvyktų persikrovimas“

Veido atpažinimo technologijos – kokių grėsmių privatumui kyla jas naudojant?

„Stebuklo pažadas pildosi, bet kitaip, nei tikėjausi.“ Pokalbis su dainų autore ir atlikėja A. Orlova

Mada ar tikresnio gyvenimo paieškos?

Misionieriškumas – matyti tuos, kurie yra arti, ir tuos, kurie yra toli
