Sunku skaityti? Padidink tekstą, spausdamas ant aA raidžių straipsnio pradžioje. Perskaitei lengviau? Nepamiršk -> Paremti
Neįskaitai? Spausk teksto didinimo mygtuką. Paremk. Ačiū!

2022 03 27

Viktorija Voidogaitė CC

bernardinai.lt

Žiūrėjimo ir skaitymo laikas:

8 min.

Sekmadienio meditacija. Degtukų dėžutė

Šiandienos Evangelijoje – palyginimas apie du sūnus. Pirmasis iš jų, jaunėlis, palikęs tėvą ir pasiėmęs savo palikimo dalį, pradeda našlaičio kelionę. Našlaitis yra žmogus, kuris nebeturi ne tik atskaitomybės prieš vyresnįjį, bet ir saugaus uosto, kuriame galima prisišvartuoti, kai pakyla audra. Jis taip pat nebeturi paguodos, palaikymo ir patarimo, kai prisiverdi košės.

Tuo metu tėvas ilgisi savo sūnaus. Jis jo laukia, bet neieško. Leidžia jam gyventi laisvėje, nesiunčia pasiuntinių, nerašo jam žinučių ir neskambina. Juk mažėliui atrodo, kad našlaitystė yra apie laisvę. Ir šią kuprotą laisvę tėvas gerbia.

O štai kitas sūnus gyvena su tėvu ir jam tarnauja. Triūsia tikėdamasis užpelnyti tėvo pripažinimą ir paveldą. Jis mato tėvo gedulą ir elgiasi tvarkingai. Niekur „neperžengia tėvo įsakymo“. Tarp jo ir tėvo kaip siena yra įsakymai ir tarnavimas. Taigi tėvas turi drausmingą tarną. Šis vyresnėlis, kaip ir jo brolis, negyveno namuose ir neturėjo tėvo, nes gyveno it samdinys pono namuose.

Tačiau abu sūnūs kviečiami iš samdinių tapti tėvo vaikais.

Meditacijos autorė ses. Viktorija Voidogaitė CC yra Nukryžiuotojo Kristaus seserų kongregacijos vienuolė, edukologė, katalikiško vaikų darželio „Mažutėliams“ bendrasteigėja ir vadovė

Patinka tai, ką skaitai?

Pasidalink su kitais naudodamasis patogiais mygtukais straipsnio pradžioje. Ir nepamiršk paremti!

Paremsiu