Patinka tai, ką skaitote? Skaitykite ir ateityje skirdami kad ir nedidelę sumą mūsų darbui tęsti. Nepamirškite -> Paremti
Patinka tai, ką skaitote? Nepamirškite paremti.

2022 12 18

Laurynas Stanys

Birutė Stanienė

bernardinai.lt

Žiūrėjimo ir skaitymo laikas:

4 min.

Sekmadienio meditacija. Drąsos!

Ketvirtojo advento sekmadienio Evangelijoje žvelgiame į Šventąją Šeimą – į Juozapą ir Mariją. Jie yra mums pavyzdys ir įkvėpimas daugelyje gyvenimo sričių, bet ypač moko mus drąsos ir pasitikėjimo Dievu.

Atkreipkime dėmesį į Marijos jaunumą. Tuo metu ji dar nebuvo ta, kokią mes ją pažįstame dabar esant: didingą, šlovingą, žvaigždėmis vainikuotą, brandžią moterį. Ji, išgirdusi angelo žinią, buvo tik paaugliško amžiaus mergaitė.

Pažvelgę į Marijos kontekstą, galime suprasti, kiek daug šis pasirinkimas pareikalavo pasitikėjimo. Savo įvaizdį, garantijas, saugumą ji visiškai patikėjo Dievui. Juk tuometinėje visuomenėje jaunai merginai pastojus iki santuokos grėsė net mirties bausmė. Maža to, kad kūdikis gims ne laiku, jis gali būti ir visiškai nepanašus į Juozapą. Marija visiškai iškrenta iš normalumo ribų ir visuomenės standarto.

Juozapo padėtis ne ką lengvesnė. Jam turėjo būti be galo sunku priimti sprendimą, kaip pasielgti su netikėtai pastojusia sužadėtine. Dievas juk galėjo iš karto siųsti angelą ir Juozapui, bet pasitikėdamas juo davė jam progą apsispręsti pačiam. Ir Juozapas priėmė žmogiškomis jėgomis geriausią ir gailestingiausią sprendimą.

Tačiau Dievas jam turi dar didingesnį planą.

Laurynas Stanys yra Vilniaus akademinės sielovados centro referentas, Birutė Stanienė – Šv. Luko klubo pirmininkė.

Norite nepraleisti svarbiausių naujienų? Prenumeruokite naujienlaiškį:

Patinka tai, ką skaitote?

Skaitykite ir ateityje skirdami kad ir nedidelę sumą mūsų darbui tęsti.

Paremkite