Vykdome technologijų atnaujinimo darbus. Atsiprašome dėl galimų sutrikimų. Norite prisidėti prie pokyčių? Nepamirškite -> Paremti
Atsinaujiname. Atsiprašome dėl galimų sutrikimų. Bet galite paremti.

2022 02 06

Aurimas M. Juozaitis

bernardinai.lt

Žiūrėjimo ir skaitymo laikas:

7 min.

Sekmadienio meditacija. Irkis į gilumą!

2006 metais Galilėjoje, prie Genezareto ežero, buvo atkastas Jėzaus laikų Magdalos miestelis, iš kurio, kaip spėjama, buvo kilusi Marija Magdalietė. Miestelio pavadinimas aramėjiškai reiškia „bokštą“.

Tad tiek pavadinimas, tiek ir archeologiniai tyrinėjimai rodo, kad čia būta uosto ir, savaime suprantama, turgaus – taigi, tai buvo svarbi gyvenvietė, įkurta kelių kilometrų atstumu nuo Kafarnaumo, kuriame gyveno Simonas. Tikėtina, kad šioje gyvenvietėje Simonas su Andriejumi bei Jonas su Jokūbu pardavinėdavo savo sugautas žuvis, valydavo tinklus po žūklės.

2014 metais šioje kasinėjimų vietoje, greta atkastos Jėzaus laikų sinagogos, buvo pastatyta nuostabaus grožio bažnyčia „Duc in Altum!“ (Irkis į gilumą), kuri yra dedikuota visoms Naujojo Testamento ir tikėjimo moterims.

Pabandykime pasvarstyti, kodėl šio sekmadienio Evangelijoje Simonui ištarti Jėzaus žodžiai tapo moterims dedikuotos bažnyčios pavadinimu. Nejau tai lėmė vien vieta?

Norite nepraleisti svarbiausių naujienų? Prenumeruokite naujienlaiškį:

Meditacijos autorius Aurimas M. Juozaitis yra švietimo ir vadybos konsultantas, Vilniaus Šv. Pranciškaus Asyžiečio (Bernardinų) pastoracinės tarybos narys

Atsinaujiname

Vykdome technologijų atnaujinimo darbus. Atsiprašome dėl galimų sutrikimų.

Norite prisidėti prie pokyčių?

Paremkite