Patinka tai, ką skaitote? Skaitykite ir ateityje skirdami kad ir nedidelę sumą mūsų darbui tęsti. Nepamirškite -> Paremti
Patinka tai, ką skaitote? Nepamirškite paremti.

2021 02 28

Kun. Mindaugas Ragaišis

bernardinai.lt

Vaizdo įrašo trukmė:

6 min.

Sekmadienio meditacija. Nebijoti išbandymų

Jėzaus kalbos apie kančią bei kvietimas išsižadėti savęs ir nešti kryžių apaštalams kėlė nerimą. Girdėdami apie tai, mokiniai širdies gilumoje greičiausiai slapčia vylėsi, jog šios žiaurios pranašystės galiausiai neišsipildys. Tai patvirtina ir šios dienos Evangelijoje paminėtas faktas, jog ant Atsimainymo kalno Kristaus didybę patyrę mokiniai siekia kaip galima ilgiau išlaikyti šią didingą akimirką.

Greičiausiai jie galvojo, štai dabar prasideda ilgai lauktas Kristaus įsiviešpatavimas, paneigiantis bet kokias kalbas apie Jeruzalėje laukiančius atmetimą, kančią ir mirtį. Išvaizdos pokytis bei nuskambėjęs balsas iš dangaus apreiškė mokytojo tikrąją esybę, jo buvimą mylimiausiu Dievo sūnumi. Tą patvirtino taip pat ir du svarūs liudininkai – Mozė ir Elijas.

Tai patyręs Petras imasi iniciatyvos ir siūlosi pastatyti tris palapines.  Tačiau šis pasiūlymas kertasi su tuo, ko mokė Jėzus, ir netgi prieštarauja Biblijai.

Meditacijos autorius kun. dr. Mindaugas Ragaišis yra Vilniaus Šv. Juozapo kunigų seminarijos vicerektorius.

Patinka tai, ką skaitote?

Skaitykite ir ateityje skirdami kad ir nedidelę sumą mūsų darbui tęsti.

Paremkite