Sunku skaityti? Padidink tekstą, spausdamas ant aA raidžių straipsnio pradžioje. Perskaitei lengviau? Nepamiršk -> Paremti
Neįskaitai? Spausk teksto didinimo mygtuką. Paremk. Ačiū!

2022 11 13

Tomas Riklius

bernardinai.lt

Žiūrėjimo ir skaitymo laikas:

4 min.

Sekmadienio meditacija. Neišsigąskime

Šiandienos Evangelijos skaitinyje matome Jėzų, pranašaujantį mokiniams apie Jeruzalės šventyklos sugriovimą ir artėjančios nelaimės ženklus.

Tuo metu, kai Lukas užbaigė savo Evangeliją, šventykla jau buvo sugriauta. Evangelija pagal Luką datuojama apie 80–100 m. po Kr. Tai reiškia, kad buvo praėjęs mažiausiai dešimtmetis po to, kai 70 m. romėnai sugriovė Jeruzalės šventyklą. Tad pradėkime nuo to, kad Evangelijos pagal Luką skaitytojams tai, ką sako Jėzus, yra ne prognozė ar pranašystė, bet veikiau šventyklos sugriovimo apmąstymas.

Apokaliptinėje literatūroje, kurios pavyzdys yra ir šiandieninis Evangelijos skaitinys, dažniausiai matome perspėjimus ir kraupius vaizdinius. Tačiau jų tikslas niekuomet nėra tiesiog išgąsdinti skaitytoją ar sukelti nerimą, tarsi žiūrint siaubo filmą. Apokaliptinė literatūra patikina tikinčiuosius, kad net ir pačiose blogiausiose situacijose Dievas vis vien yra mūsų gyvenime.

Patinka tai, ką skaitai?

Pasidalink su kitais naudodamasis patogiais mygtukais straipsnio pradžioje. Ir nepamiršk paremti!

Paremsiu