Sunku skaityti? Padidink tekstą, spausdamas ant aA raidžių straipsnio pradžioje. Perskaitei lengviau? Nepamiršk -> Paremti
Neįskaitai? Spausk teksto didinimo mygtuką. Paremk. Ačiū!

2022 06 19

Gabrielius E. Klimenka OP

bernardinai.lt

Žiūrėjimo ir skaitymo laikas:

4 min.

Sekmadienio meditacija. Žvaigždžių liga

Įprasta šios dienos skaitinį aiškinti per Eucharistijos slėpinio prizmę. Tačiau, beskaitant tekstą, užkliuvo detalės, kurių paprastai niekas nepastebi.

Taip ir dabar dėmesį patraukė tai, kad šios dienos Evangelija prasideda žodžiais: „Minia, tai sužinojusi, sekė iš paskos“ (Lk 9, 11).

Ką sužinojo minia ir kodėl ji sekė iš paskos?

Jėzus suteikė mokiniams galią ir valdžią visiems demonams tramdyti ir ligoms gydyti, o paskui išsiuntė Dievo karalystės skelbti, teikti sveikatos ligoniams. Didžiulių stebuklų pamačiusi minia atseka iš paskos. Vieni žmonės atėjo norėdami išgydymo, kiti stebuklo, treti šiaip pavėpsoti – nes juk kažkas įdomaus vyksta. Tačiau čia kyla klausimas: paskui ką atsekė minia – paskui Jėzų ar paskui mokinius?

Taigi šiandienos Evangelijos tekstas kalba apie fanklubus ir apie tai, kad mes, būdami Jėzaus mokiniais, neretai taip džiaugiamės per mus daromais Dievo darbais, kad nejučia imame užstoti Jėzų ir susergame žvaigždžių liga. Tuomet sveika atsitraukti iš dėmesio centro.

Gabrielius E. Klimenka OP yra pasaulietis dominikonas, katalikų teologas

Patinka tai, ką skaitai?

Pasidalink su kitais naudodamasis patogiais mygtukais straipsnio pradžioje. Ir nepamiršk paremti!

Paremsiu