Patinka tai, ką skaitote? Skaitykite ir ateityje skirdami kad ir nedidelę sumą mūsų darbui tęsti. Nepamirškite -> Paremti
Patinka tai, ką skaitote? Nepamirškite paremti.

2022 11 10

bernardinai.lt

Vidutinis skaitymo laikas:

< 1 min.

Seserys asumpcionistės kviečia padėti Ukrainos pedagogams ir šalyje likusiems vaikams

Marijos Dangun Ėmimo seserys (asumpcionistės) prasidėjus karui Ukrainoje apsisprendė su bičiulių pagalba prisidėti prie bombardavimų suniokotos mokyklos atstatymo. Bendraudamos su Katalikiškų mokyklų asociacija Ukrainoje, ieškant patikimų partnerių, kad pagalba tikrai pasiektų tuos, kuriems ji skirta, seserys suprato, jog pirmiausia riekia padėti Ukrainos pedagogams ir šalyje likusiems vaikams.

Nepalūžti ir stiprinti kitus, kai pačiam asmeniškai yra be galo sunku, – toks  yra išgyvenimo Ukrainoje iššūkis. Vienuolės pasirinko dvi pagalbos kryptis.

Pirmoji skirta švietimo darbuotojams (mokytojams, psichologams, socialiniams darbuotojams), kurie turi išlaikyti stabilumą dirbdami su vaikais, patyrusiais netektis, palikusiais savo namus ir gyvenančiais nuolatinėje baimėje bei smurto akivaizdoje. Patiems pedagogams reikalinga dvasinė ir psichologinė pagalba.

Antroji  pagalbos kryptis – vaikams, kurie gyvena karo zonoje ar pabėgėlių stovyklose ir mokosi nuotoliniu būdu. Jiems reikalingos informacinių technologijų priemonės ne tik kaip įrankis mokytis, bet ir kaip prieiga prie informacijos, kad būtų sumažinta Rusijos propagandos įtaka, sušvelninta izoliacija.

Suprantama, kad ekonominės krizės akivaizdoje vis sunkiau surinkti reikiamų lėšų. Nepaisant visų sunkumų, meilė yra išradinga. Pavyzdžiui, per adventą viena klasė gali „nupirkti“ vieną planšetę, jeigu kiekvienas vaikas kas savaitę sutaupys po 1 Eur ir jį paaukos. Arba atsisakę kažkokių pramogų nesunkiai galime apmokėti vieno mokytojo kursus, kurių kaina tik 40 Eur. Meilė yra labai kūrybiška!

Paramos gavėjas: Marijos Dangun Ėmimo seserys (asumcionistės)

Bankas: SEB

Sąskaita: LT30 7044 0901 0377 6704

IBAN: LT30 7044 0901 0377 6704

SWIFT: CBVILT2X

Jeigu kiltų klausimų, galite rašyti [email protected]

Norite nepraleisti svarbiausių naujienų? Prenumeruokite naujienlaiškį:

Patinka tai, ką skaitote?

Skaitykite ir ateityje skirdami kad ir nedidelę sumą mūsų darbui tęsti.

Paremkite