Vykdome technologijų atnaujinimo darbus. Atsiprašome dėl galimų sutrikimų. Norite prisidėti prie pokyčių? Nepamirškite -> Paremti
Atsinaujiname. Atsiprašome dėl galimų sutrikimų. Bet galite paremti.

2023 05 19

bernardinai.lt

Vidutinis skaitymo laikas:

2 min.

Šiauliuose pagerbtas S. Šalkauskio premijos laureatas filosofas Gintautas Mažeikis

Filosofas Gintautas Mažeikis. Rolando Parafinavičiaus nuotrauka

2023 m. gegužės 18 d. Šiaulių kultūros centre vyko šiauliečio profesoriaus Stasio Šalkauskio premijos įteikimo vakaras. Pagerbtas ir pasveikintas tryliktasis premijos laureatas – Vytauto Didžiojo universiteto Humanitarinių mokslų fakulteto Filosofijos katedros dėstytojas, Politikos mokslų ir diplomatijos fakulteto Socialinės ir politinės kritikos centro vedėjas prof. habil. dr. Gintautas Mažeikis.

Jam premija ir tauraus metalo atminimo ženklas (autoriai – Vilmantas Dambrauskas ir Dainius Kulnys) įteikti už kultūros, meno, filosofinės ir pedagoginės minties įprasminimą bei plėtojimą.

Stasio Šalkauskio premija – kas trejus metus įteikiamas garbingas apdovanojimas, suteikiamas už kultūros, meno, mokslo ir filosofinės minties turtinimą ir ugdymą iš Šiaulių krašto kilusiems arba savo veikla bei gyvenimu su Šiaulių kraštu ir Lietuva susijusiems asmenims.

„Noriu padėkoti už man suteiktą garbę, už suteiktą pakvietimą būti tryliktuoju laureatu, o būtent šitas skaičius mane ir mano tapatybę labai tenkina. Ačiū Jums“, – dėkojo S. Šalkauskio premijos laureatas, profesorius G. Mažeikis.

Šiaulių miesto meras Artūras Visockas kalbėjo: „Jeigu nors trumpai pasigilintumėte į Stasio Šalkauskio laureatų vardus ir į tai, ką jie darė, tai suprastumėte, kokią didelę galią sujungia šita premija. Ir jeigu jau su tokia galia, filosofine galia, mes niekur nenueisime, tai tada su kuo galima nueiti? Tikrai mes galime nueiti ir nueisime ten, kur norime“, – sakė Šiaulių miesto meras A. Visockas.

Ceremonijos metu buvo pasveikinta ir apdovanota šių metų kovo mėnesį Šiaulių S. Šalkauskio gimnazijos abiturientė Miglė Jankutė, surengusi žygį nuo S. Šalkauskio gimnazijos iki Kauno Vytauto Didžiojo universiteto ir įveikusi 137 kilometrus – tiek, kiek šiemet sukanka metų nuo prof. Stasio Šalkauskio gimimo.

Filosofas Gintautas Mažeikis. Rolando Parafinavičiaus nuotrauka
Filosofas Gintautas Mažeikis. Rolando Parafinavičiaus nuotrauka
Rolando Parafinavičiaus nuotrauka
Rolando Parafinavičiaus nuotrauka
Rolando Parafinavičiaus nuotrauka
Šiaulių Stasio Šalkauskio gimnazijos abiturientė Miglė Jankutė. Rolando Parafinavičiaus nuotrauka
Rolando Parafinavičiaus nuotrauka
Vyskupas Eugenijus Bartulis. Rolando Parafinavičiaus nuotrauka

S. Šalkauskio premijos laureato G. Mažeikio filosofinė veikla ir karjera tiesiogiai susijusi su Šiaulių miestu. Jis dirbo Šiaulių universiteto Humanitarinio fakulteto dėstytoju, o kiek vėliau tapo Filosofijos katedros vedėju. G. Mažeikis – pirmojo Lietuvoje Kultūrinės antropologijos centro Šiaulių universitete įkūrėjas ir direktorius, o vėliau filosofijos profesorius, Šiaulių universiteto žurnalo „INTER Studia humanitis“ vyr. redaktorius. Profesoriaus asmenybė kūrė Šiaulių miesto, kaip naujoviškos filosofijos centro. įvaizdį.

G. Mažeikio filosofinėje veikloje daug dėmesio skiriama S. Šalkauskio palikimui, kurio tęstinumas ir plėtojimas atsispindi jo mokslo darbuose, straipsniuose, publicistikoje ir paskaitose. Tokiuose premijos laureato tyrimuose kaip „Globalizacija ir Lietuvos tautinės civilizacijos idėja“, „Propaganda ir simbolinis mąstymas“, „Lietuvos tautinis polimorfizmas ir politinė evoliucija“ daug dėmesio skiriama ir šiandien aktualioms filosofinėms S. Šalkauskio idėjoms.

Šiaulių kultūros centro informacija

Norite nepraleisti svarbiausių naujienų? Prenumeruokite naujienlaiškį:

Atsinaujiname

Vykdome technologijų atnaujinimo darbus. Atsiprašome dėl galimų sutrikimų.

Norite prisidėti prie pokyčių?

Paremkite