Sunku skaityti? Padidink tekstą, spausdamas ant aA raidžių straipsnio pradžioje. Perskaitei lengviau? Nepamiršk -> Paremti
Neįskaitai? Spausk teksto didinimo mygtuką. Paremk. Ačiū!

Vidutinis skaitymo laikas:

2 min.

Sielovados programa „Moters perlai“ vėl kviečia moteris, ieškančias savo pašaukimo

Pexels.com nuotrauka

„Mes nesame nei keliaujančiojo kelio pradžia, nei siekiame būti jo pabaiga, tik vieta, priebėga, kur žmogus panorėjęs galės surasti globą ir supratimą. (...) Atvirai ir paprastai, be spaudimo, liudijame savo tikėjimą, viltį, krikščioniškas nuostatas. Mūsų tikėjimo gyvenimo liudijimas yra romus ir kasdienis, atviras ieškojimams ir naujiems atradimams, patirtims, pažinimams. Jis nėra įpareigojimas ar būtinas sektinas pavyzdys kitiems, tik mūsų pačių kelionė, kurią keliaujame, nebijodami „išsiduoti“, kad kartais pavargstame, suklystame ar pametame kryptį. Svarbiau už nepriekaištingą ir „teisingą“ gyvenimą auginti tikėjimą bei viltį Dievo gailestingumu ir besąlygine jo meile, ja remtis kasdienybėje“ ( iš „Bendrakeleivių“ dvasingumo praktikos, 2006).

Iš tiesų, ne kartą, ypač gyvenimo kelio viduryje, keliame klausimus: kur keliauju?  Ar tai, ką darau, yra tai, ko iš manęs nori Dievas? Ar turiu tęsti veiklą, jeigu nejaučiu pasitenkinimo ir džiaugsmo? Ką turiu daryti, kad įgyvendinčiau giliausius savo troškimus ir taip pašlovinčiau Dievą ir kurčiau Jo karalystę?

Ieškodama, kas galėtų padėti atsakyti į šiuos svarbius klausimus, atradau „Moters perlus“. Apie šią programą ir kalbuosi su jos vedėja ir „Bendrakeleivių“ sielovadininke Elina Jackiene.

Perskaičiusi‎ programos‎ anotaciją ir sielovadai skirtą knygą „Brangesnė už perlus“‎, likau‎ ja‎ sužavėta.‎ Mano dėmesį patraukė originalus pavadinimas‎ ir temos, susijusios su pašaukimu.‎ Sudomino‎ tai,‎ kad‎ ji‎ remiasi‎ Šventuoju‎ Raštu.‎ Prašau‎ plačiau‎ pristatykite‎ šią programą.‎

Tai sielovadinė programa moterims, kurioje dera trys pagrindiniai dalykai: malda,  bendrystė ir psichologiniai metodai. Programą sukūrė tarptautinės programos „Campus crusade for Christ“ sielovadininkės; lietuviškai ją prakalbino ir į knygą „Brangesnė už perlus“ sudėjo „Agapės“ sielovadininkė Diana Peteraitienė su pagalbininkais. „Bendrakeleiviai“ kviečia keliauti šios knygos gairėmis per dvylika susitikimų nedidelėje jaukioje moterų grupelėje.

Ką‎ atskleidžia‎ programos‎ pavadinimas „Moters perlai“?‎

Perlas yra akronimas iš pagrindinių programos principų, arba temų pirmųjų raidžių: Pamatyk savo unikalumą, Eik prie šaltinio, Rask savo pašaukimą, Laikykis prioritetų, Artėk prie tikslo, Siek pažangos visą gyvenimą. Su malda keliaudamos per šias temas, moterys gilinasi į savo patirtį, troškimus, gabumus ir dovanas, siekia atpažinti ar patvirtinti savo pašaukimą Šventojo Rašto šviesoje. Tai labai konkreti programa, padedanti susidaryti planą, kuris padėtų įgyvendinti savo pašaukimą ir remtis maldoje priimtais pasiryžimais savo kasdieniame gyvenime.

Ką duoda dalyvavimas moterų grupelėje ir kokioms‎ moterims‎ programa‎ skirta?

Galima užsiimti saviugda be palydėjimo, galima atlikti užduotis poroje, tačiau grupėje veikiame tikslingiau. Dalyvavimas grupėje suteikia drąsos ir palaikymo kelionėje link tikresnės savęs, kitų ir Kito. Šiltą ir jaukią atmosferą, ramų laiką sustojimui, bendrystę kuriame kartu. „Moters perlai“ skirti krikščionėms moterims, tačiau kviečia visas ieškančias savojo kelio moteris stabtelėti ir išgirsti, kam išties buvo sukurta: kas dega mano širdyje, kokia muzika joje skamba ir ieško išėjimo?

Jei norėčiau joje dalyvauti, kaip‎ turėčiau‎ pasiruošti‎?‎

Pasižymėti laiką savo dienotvarkėje, pasimelsti už gerą laiką su Dievu ir su kitomis, turėti atvirą širdį ir norą išgirsti, atpažinti savo giliausius troškimus.

Norite nepraleisti svarbiausių naujienų? Prenumeruokite naujienlaiškį:

Kokie‎ patys‎ svarbiausi‎ atsiliepimai,‎ vertinimai?

Moterys dalinosi, kad jautėsi laukiamos ir svarbios, drąsios tyrinėti savuosius perlus. Ramybę teikė pažinimas ir artimesnis ryšys su savimi, su kitais. Dalyvės įvardino, kad tai  programa „apie jas ir apie Dievą“. Džiaugėsi, kad nedideli pokyčiai atnešė daugiau spalvų į gyvenimą, o kai kurios pagal naujus atradimus ryžosi keisti ir darbus.

Daugiau informacijos čia.

Organizatorių informacija

Patinka tai, ką skaitai?

Pasidalink su kitais naudodamasis patogiais mygtukais straipsnio pradžioje. Ir nepamiršk paremti!

Paremsiu