Patinka tai, ką skaitote? Skaitykite ir ateityje skirdami kad ir nedidelę sumą mūsų darbui tęsti. Nepamirškite -> Paremti
Patinka tai, ką skaitote? Nepamirškite paremti.

2023 02 06

bernardinai.lt

Vidutinis skaitymo laikas:

2 min.

Šiluvoje – knygos „Laiko liturgija“ ir „Divina Hora“ skaitymas

Knygos autorių nuotrauka

Vasario mėnesį Šiluvoje skaitome ir drauge kviečiame panirti į bičiulių kunigų knygą dvigubu pavadinimu „Laiko liturgija“ ir „Divina Hora“. Nepaisant pavadinimo duališkumo, knyga vieningai kalba apie patiriamą laiko tėkmę.

Tiesa, laikas ir laikiškumas pateikiami skirtingomis kūrybinėmis formomis. Nerijaus Pipiro „Laiko liturgija“ – tai poezijos rinkinys, sumišęs su asmeninio dienoraščio ištraukomis ne tiek keliant klausimus apie būtį šiandien, kiek romantiškos plunksnos prisilietimu prabylant apie Tėvynę bei tarnystę joje.

Išties N. Pipiro eilėraščiai simboliškai atliepia tarpukario Lietuvos dailės kūrybą, kai nepaisant studijų užsienyje, Paryžiaus žavesio grįžtama į Tėvynę, o vienas sodriausių ir mėgstamiausių siužetų – Lietuvos laukai, upeliai, koplytstulpiai, kitaip tariant – gamta bei periferijos atributai. Panašiai ir „Laiko liturgijoje“ prabylama tarsi apie inkrustuotą laiką – net ne sustojusį prisiminimuose, tačiau atkeliavusį iš močiutės pasakojimų, kurie nugulė širdy.

O Roberto Urbonavičiaus „Divina Hora“ – tai nepavaldaus pasauliui laiko meditacija. Pateikiamos meditacijos ne tik netarnauja pasaulio laikui, tačiau yra dvasinio Bažnyčios pasaulio atributai. Todėl R. Urbonavičiaus dalis pradedama advento ilgesiu ir Adomo malda. Ši vystosi į savotišką poetinį potyrį, skatindama keliauti laikotarpiais su kitais Biblijos atstovais – Nojaus valtimi, Kalėdų džiaugsmą patirti drauge su paslėptu Elžbietos džiaugsmu, panirti į Juozapo išbandymą ir kitus simboliškus meditatyvius susitikimus. Baigiama Marijos troškimais –  karštu noru vėl išvysti tą, kuris buvo paaukotas, dar kartą paliesti sūnų, kai vienodai draskoma mamos ir tikinčiosios širdis. Kurgi mylimasis, kur Jėzus: „Kur Jisai vaikščioja? Ar tu žinai, kur Jis, o Sodininke?“

Tad ši knyga – tai ne tik dviejų bičiulių dialogas apie laiką, vietomis semiantis skaitytojų širdis romantizuotais Tėvynės įvaizdžiais, bet kartu tai knyga, kviečianti paradoksaliam išgyvenimui – laiko tėkmę patirti sustojus. Tai patirti kviečiame Šiluvoje – akimirką stabtelėti ir vasario 13 d. dalyvauti Marijos dienoje, taip pat 14 val. Šiluvos piligrimų centre susitikti su vienu iš autorių – Robertu Urbonavičiumi ir dalyvauti knygos pristatyme.

Šiluvos piligrimų centro informacija

Norite nepraleisti svarbiausių naujienų? Prenumeruokite naujienlaiškį:

Patinka tai, ką skaitote?

Skaitykite ir ateityje skirdami kad ir nedidelę sumą mūsų darbui tęsti.

Paremkite