Sunku skaityti? Padidink tekstą, spausdamas ant aA raidžių straipsnio pradžioje. Perskaitei lengviau? Nepamiršk -> Paremti
Neįskaitai? Spausk teksto didinimo mygtuką. Paremk. Ačiū!

2021 09 28

bernardinai.lt

Vidutinis skaitymo laikas:

2 min.

Šiluvos deklaracijos autoriai ištrynė privatumo taisyklių punktą apie „politinius tikslus“: „Tai tik nesusipratimas“

Šiluvos atlaidai, 2021 m. Agnietės Čisler / Siluva.lt nuotrauka

Viešojoje erdvėje katalikų bendruomenė toliau aptarinėja Šiluvos deklaraciją ir diskutuoja dėl jos atsiradimo bei motyvų. Papildomų klausimų įnešė Deklaracijos privatumo politikos punktas dėl „politinių tikslų“.

Deklaracijos rengėjai nusprendė neviešinti savo pavardžių, vienintelis žinomas iš autorių – Kauno arkivyskupas metropolitas Kęstutis Kėvalas, interviu „Bernardinams“ paminėjęs, kad prie dokumento dirbo maldos akcijos „Už šeimą – visuomenės ir valstybės pagrindą“ iniciatyvinė grupė, Laisvos visuomenės institutas bei žmonės, „kurie buvo atviri prisidėti“.

Tiek arkivyskupas, tiek ir viešojoje erdvėje Deklaraciją pristatantys teisininkas Vygantas Malinauskas ir verslininkas Audrius Globys teigia, kad šiuo dokumentu nesiekiama jokių politinių tikslų. „Tikrai nėra jokio politinio motyvo mojuoti skaičiais“, – sakė K. Kėvalas.

Tačiau feisbuko vartotojai šiomis dienomis pastebėjo, kad interneto svetainės siluvosdeklaracija.lt privatumo taisyklėse, be kita ko, buvo parašyta: „[…] sutinkate, kad esant poreikiui pateikti duomenys būtų naudojami politiniais tikslais, pateikiant vardus ir pavardes bendrame rašte valstybinėms ar privačioms institucijoms arba el. paštu, gaunant kvietimus dalyvauti kitose šios iniciatyvinės grupės organizuojamose akcijose.“ Tam, kad parašas būtų įskaitytas, Šiluvos deklaracijos interneto svetainėje privaloma sutikti su šiomis taisyklėmis.

Raudonai pažymėtas Šiluvos deklaracijos privatumo politikos įrašas apie galimus politinius surinktų parašų tikslus (ištrintas 2021-09-28). Siluvosdeklaracija.lt momentinė ekrano kopija

Rugsėjo 28 d. šis punktas dingo iš privatumo taisyklių. Apie tai savo feisbuko paskyroje praneša maldos akcijos „Už šeimą – visuomenės ir valstybės pagrindą“ iniciatyvinė grupė:

„Dėkojame akyliems draugams, kurie pastebėjo mūsų administruojamo internetinio puslapio www.siluvosdeklaracija.lt privatumo taisyklėse dokumento dvasios neatitinkantį punktą. Punktas buvo ištrintas iš privatumo politikos. Užtikriname, kad jokiu būdu pasirašiusiųjų duomenys nebus teikiami institucijoms ar naudojami politiniais tikslais. Tai tik nesusipratimas, atsiradęs dėl to, kad ruošiant privatumo politikos dokumentą buvo remtąsi kitų, kaip pavydžiu, naudotomis parašų rinkimo platformų privatumo politika. Atsiprašome už šį netikslumą.“

Iki šiol Šiluvos deklaracija surinko apie 7300 parašų.

Patinka tai, ką skaitai?

Pasidalink su kitais naudodamasis patogiais mygtukais straipsnio pradžioje. Ir nepamiršk paremti!

Paremsiu