Sunku skaityti? Padidink tekstą, spausdamas ant aA raidžių straipsnio pradžioje. Perskaitei lengviau? Nepamiršk -> Paremti
Neįskaitai? Spausk teksto didinimo mygtuką. Paremk. Ačiū!

2021 11 09

bernardinai.lt

Vidutinis skaitymo laikas:

< 1 min.

Simonas Baliukonis – naujasis „Bernardinai.lt“ visuomenės temų redaktorius

Simonas Baliukonis. Bernardinai.lt nuotrauka

Šią savaitę prie mūsų komandos prisijungė filologas, dėstytojas, tekstų autorius Simonas Baliukonis. Jis tapo naujuoju visuomenės temų redaktoriumi, šiose pareigose pakeitęs buvusią redaktorę Aušrą Čebatoriūtę.

Štai ką Simonas sako apie save ir naująjį karjeros etapą:

„Gimiau ir augau Vilniuje. Ilgai gyvenau kiek atokiau, tačiau ir tuomet diena dėstydavosi kreivėmis tarp Senamiesčio gatvių: Augustijonų – Maironio; Augustijonų – Universiteto; Universiteto – Maironio. Dabar ir vėl Maironio – Universiteto.

Vasarą baigiau klasikinės filologijos bakalaurą, šiuo metu studijuoju klasikinių studijų magistrantūroje. Pagrindine sritimi veikiausiai turėčiau įvardyti Antikos filosofiją ir konkrečiai – Platoną. Tačiau tiek Antika, tiek filologija kaip logos sfera pernelyg pilna įvairiausių nuostabių dalykų, kad galėtų nedominti ir kitos temos.

Tiesa, vis dėlto yra viena vieta, kuri šiemet priverčia išklysti iš Senamiesčio – kartą savaitėje lankausi Jeruzalėje, kur būsimus kunigus pažindinu su senąja graikų kalba. Kaip ir ankstesnės edukacijos patirties atveju, dėstymas man įdomus visų pirma kaip pedagoginis iššūkis ar net eksperimentas. Matyt, ugdymo tema bus sudominus tiek dėl graikų dėmesio pedagogikai, tiek ir dėl praktinės patirties. Mat esant mažam studentų skaičiui Universitete nuolat kuriamas asmeninis mokytojo ir mokinio santykis.

Su jauduliu priėmiau pasiūlymą prisijungti prie dienraščio komandos ir kuruoti visuomenės skiltį. „Bernardinai“ atlieka reikalingą misiją ne tik kaip svarbių tekstų šaltinis, sklaidos įrankis, bet ir kaip įvairialypio skaitytojų rato susitikimo vieta. Visuomenės sritis kaip tik yra ta, kurioje dažnai kyla viešoji diskusija sudėtingomis temomis. Norisi, kad ši diskusija išliktų intelektuali bei keičianti skaitytoją ir pačius jos dalyvius.“

Patinka tai, ką skaitai?

Pasidalink su kitais naudodamasis patogiais mygtukais straipsnio pradžioje. Ir nepamiršk paremti!

Paremsiu