2021 08 11

bernardinai.lt

Vidutinis skaitymo laikas:

< 1 min.

Skambi Žolinė Dubingiuose

Dubingių Šv. Jurgio bažnyčia. Wikipedia.org nuotrauka

Žolinė – puiki proga susitikti visą vasarą besitęsiančiame muzikiname įvykyje – Dubingių muzikos festivalyje.

Rugpjūčio 15 d. 16 val. Dubingių Šv. Jurgio bažnyčioje skambės jaunųjų operos atlikėjų Eglės ir Eimanto Bešėnų balsai. Šeimos duetas veikiau yra festivalio senbuviai nei svečiai, klausytojams visada paruošiantys šiltų ir mielų muzikinių įspūdžių puokštę. Atlikėjai gerai žinomi klasikinės muzikos mylėtojams, su jais pagrįstai siejami ir ambicingi muzikinės bendruomenės lūkesčiai.

Eglė Stundžiaitė-Bešėnienė (sopranas) nuo 2016 m. dirba su „Vilnius City Opera“ projektais, 2020 m. atliko praktiką Italijoje, šiuo metu stažuojasi Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre. Ši solistė yra viena ryškiausių asmenybių dabartinėje operos scenoje, koncertuojanti su žymiausiais Lietuvos bei užsienio meno kolektyvais. Eglės repertuare gausu ne tik operos žanro, bet ir lietuvių kompozitorių, populiariosios klasikos kūrinių.

Eimantas Bešėnas (tenoras) yra žinomas kaip plataus profesinio profilio muzikos atlikėjas. Jo repertuare – senosios lietuvių estrados, lietuvių ir užsienio kompozitorių klasikinės muzikos kūriniai. Eimantas dainuoja įvairiuose meniniuose projektuose ir festivaliuose Lietuvoje bei svetur, Lietuvos operos scenoje pasirodo kartu su „Vilnius City Opera“ kolektyvu, nuo 2020 m. priklauso geriausių Lietuvos tenorų kolektyvui TENORIADA, yra surengęs ne vieną koncertų ciklą Lietuvos bažnyčiose.

Lina Giedraitytė – Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro bei Lietuvos muzikos ir teatro akademijos koncertmeisterė/pianistė.

Rugpjūčio 15 d. koncertas Dubingiuose yra baigiamasis V Dubingių muzikos festivalio renginys.

Pastarasis festivalio sezonas paženklintas ypatinga kultūrine bičiulyste: atlikėjai, ilgainiui tapę dubingėnų bičiuliais bei draugais, visą vasarą dovanojo festivalio klausytojams puikias muzikines dovanas. 

Festivalį remia Aurelijaus ir Aurelijos Rusteikų fondas, Molėtų kultūros centras. Visi festivalio koncertai nemokami.   

Festivalio organizatorių informacija

Įdomu? Prenumeruokite naujienlaiškį ir skaitykite mus kasdien