Tapkite mūsų partneriais, padėkite išlaikyti visiems prieinamą, nemokamą ir kokybišką žiniasklaidą. Paremti
Paremkite ir tapkite mūsų partneriais.

2020 12 16

bernardinai.lt

Vidutinis skaitymo laikas:

2 min.

Socialinės iniciatyvos „Skirtingos spalvos“ laidoje – apie gyvenimą su liga

Helena Lopes/ Unsplash.com

Laidoje iniciatyvos iniciatorius Dalius Stankevičius dalinosi prisiminimais, kad šie metai visiems buvo ypatingi ir vienaip ar kitaip palietė kiekvieną organizaciją. Ne išimtis ir socialinė iniciatyva „Skirtingos spalvos“, kuri net ir pasaulį kaustant pandemijai sugebėjo daug nuveikti sergančių žmonių labui.

Iniciatyva pakalbino ir atskleidė keturių skirtingų žmonių istorijas kelyje su liga. Pirmosios laidos heroje tapo klaipėdietė Sanna, auginanti Dauno sindromą turinčią dukrytę Ivą. Vėliau „Skirtingų spalvų“ įkūrėjas Dalius Stankevičius kalbino lėtine mieloleukemija sergantį POLA (Pagalbos onkologiniams ligoniams asociacija) prezidentą Šarūną Narbutą. Apie sunkų kelią, kaip įveikti depresiją, pasakojo atlikėja Ieva Zasimauskaitė. Taip pat nebuvo pamiršta ir priklausomybių tema – apie alkoholizmą ir priklausomybę nuo narkotikų dalinosi kun. Kęstutis Dvareckas.

Socialinė iniciatyva neapsiribojo tik herojų istorijomis ir kartu su „Depresijos gydymo centru“ įkūrė labdaros projektą #(Nebe)NORIUGYVENTI, skirtą padėti depresija sergantiems žmonėms.

Taip pat „Skirtingos spalvos“ jutubo kanale atsirado rubrika „Patarimai“. Čia apie žmonių gyvenimą su įvairiomis ligomis kalba psichologai, medikai bei kiti specialistai.

„Labai džiugu, kad per šiuos metus pavyko tiek daug nuveikti. Tariu didelį ačiū visiems, kurie prisideda prie šios iniciatyvos kūrimo bei auginimo. Tikiuosi, kad jau greit visi sugrįšime į įprastą gyvenimą, o mes galėsime ir vėl visus džiuginti gyvais pokalbiais, renginiais, ir padėti žmonėms atrasti gyvenimą po saule“, – teigia iniciatyvos autorius Dalius Stankevičius.

Iniciatyva naujiems metams yra užsibrėžusi dar didesnių tikslų: planuojama organizuoti daugiau visą dieną trunkančių renginių, kuriuose sergantiesiems bei jų artimiesiems bus galimybė susipažinti su liga iš arčiau, dalyvauti paskaitose, edukacijose bei įvairiose pokalbiuose. Žadama sukurti sveikatingumo dienas, kurios sies gyvenimą su tam tikra diagnoze.

Įdomu? Prenumeruokite naujienlaiškį ir skaitykite mus kasdien

„Skirtingos spalvos“ skatina palaikyti iniciatyvą įsigyjant originalius rankų darbo marškinėlius, įkvėptus laidų herojų istorijų bei prisidėti prie labdaros fondo. Juos rasite ir įsigyti galite feisbuko puslapyje „Skirtingos spalvos“. Taip pat iniciatoriai kviečia sekti iniciatyvos darbus socialiniuose tinkluose ir skleisti žinią kartu bei dažyti Lietuvą skirtingomis spalvomis.

Svarbu!

Įsivaizduokite, vieną dieną Jus pasiekia tokia žinia –
dėl finansinių sunkumų „Bernardinai.lt“ stabdo savo veiklą.

Darome viską, kad taip neatsitiktų, bet mums reikia Jūsų pagalbos.
Paremkite dabar, kad galėtumėte skaityti „Bernardinai.lt“ ir rytoj.