Patinka tai, ką skaitai? Pasidalink su kitais naudodamasis patogiais mygtukais straipsnio pradžioje. Ir nepamiršk -> Paremti
Neįskaitai? Spausk teksto didinimo mygtuką. Paremk. Ačiū!

2020 09 25

Kostas Kajėnas

Donatas Puslys

bernardinai.lt

Skaitymo ir žiūrėjimo laikas

37 min.

Socialiniai pokalbiai. I. Radzevičė: „Norėčiau, kad žmonės Lietuvoje iš arti pamatytų benamystės problemą“

Pixabay.com nuotrauka

Pokalbyje dalyvauja socialinio centro „Betanija“ socialinė darbuotoja Ingrida Radzevičė ir Jūratė, „Betanijos“ centro lankytoja.

„Daug kam dar „Betanija“ mąstyme yra išlikusi kaip valgykla. Daugelis ir skamba dėl to, kad nori paaukoti maisto, bet mes vis labiau stengiamės daugiau apie save kalbėti ir kalbėti apie kitas veiklas. Norime akcentuoti ir tai, kad centre galime teikti socialinio darbuotojo konsultacijas. Norime parodyti žmonėms, kad nereikia bijoti kalbėti apie savo problemas ir norime padėti suprasti jiems, kad išeitis galbūt yra“, – apie daugialypę socialinio centro misiją pokalbių ciklo apie socialinius skaudulius laidoje pasakoja socialinė darbuotoja I. Radzevičė.

„Labai norėčiau, kad žmonės Lietuvos visuomenėje iš arti pamatytų problemą. Neslėpsiu, kai pradėjau dirbti, mano požiūris buvo stereotipinis. Įsivaizdavau, kad lengva pasakyti: nustok gerti, susirask darbą, ir viskas bus gerai, esi pats kaltas dėl savo padėties. Bet kai susiduri su problema iš arti, tu supranti, kad žmogus, kuris stovi prieš tave, negali nueiti į darbo pokalbį, jeigu jis neturi švarių drabužių, negali nusiprausti, jam bus net nedrąsu pabelsti į tas duris, kur jį pakvietė pokalbio“, – apie benamystės problemą kalba I. Radzevičė.

Socialinės problemos ir sunkumai lydi žmogų visais laikais ir visame pasaulyje. Šiuo pokalbių ir diskusijų ciklu siekiame atkreipti visuomenės dėmesį į socialiai pažeidžiamas žmonių grupes, atskleisdami preventyvinių programų aktualumą, palaikymą ir plėtrą. Tai reali galimybė savo rankomis ir širdimi paliesti pačias giliausias ir skaudžiausias opas, suprasti ir pažinti žmones bei jų gyvenimo istorijas. Diskusijose dalyvauja asmeniškai skurdą, prievartą, izoliaciją ar socialinę atskirtį patiriantys asmenys, taip pat pagalbą įvairiose organizacijose teikiantys specialistai ir dvasiniai vadovai.

Diskusijų dalyviai dalijasi savo gyvenimo patirtimi ir įžvalgomis. Geresnis išmanymas apie skirtingas socialinės rizikos situacijas ir kelius, kaip į jas patenkama, sudaro prielaidas kiekvienam žmogui imtis iniciatyvos ir pilietinio aktyvumo, atkreipiant dėmesį ir sprendžiant visuomenėje kylančius klausimus, susijusius su socialinės atskirties situacijomis.

Geresnis socialinėje atskirtyje gyvenančių asmenų pažinimas padeda gerbti socialinę įvairovę ir kitų žmonių pasirinkimus.

Norite nepraleisti svarbiausių naujienų? Prenumeruokite naujienlaiškį:

Sunku skaityti smulkų tekstą?

Padidink raides, spausdamas ant aA raidžių ikonėlės straipsnio pradžioje. Perskaitei lengviau? Paremk!

Paremsiu