Tapkite mūsų partneriais, padėkite išlaikyti visiems prieinamą, nemokamą ir kokybišką žiniasklaidą. Paremti
Paremkite ir tapkite mūsų partneriais.

2020 11 17

Kostas Kajėnas

Donatas Puslys

bernardinai.lt

Skaitymo ir žiūrėjimo laikas

36 min.

Socialiniai pokalbiai. Smurtas prieš moteris – vis dar nepakankamai dėmesio sulaukianti problema

Unsplash.com nuotrauka

Donatas Puslys kalbina psichologę Mildą Lukauskienę ir „Carito“ Motinos ir vaiko namų gyventoją Livetą apie Lietuvoje opią smurto prieš moteris problemą.

Psichologė M. Lukauskienė teigia, kad smurtas gali pasireikšti itin įvairiomis formomis. Anot jos, ši sąvoka – labai plati. „Yra ne tik fizinis smurtas. Yra psichologinis, yra ekonominis. Labiausiai matomas skurdas kaip smurto rūšis, kai asmuo negali sau labai daug ko leisti arba jam neleidžiama“, – teigia psichologė.

Liveta pasakoja, kad su smurtu susidūrė nuo vaikystės tiek namuose, tiek mokykloje. Vėliau prieš ją smurtavo jos vyras.  Kai išsiskyrė su juo, išlaikyti vaikus jai buvo sudėtinga – galų gale jie buvo iš jos paimti.

„Man atvykti į Motinos ir vaiko namus pasiūlė vaiko teisių specialistai. Aišku, buvo labai baisu. Man buvo iškeltas ultimatumas – arba važiuoju čia, arba nesusigrąžinu vaikų. Ir aš atvykau“, – pasakoja moteris.

Socialinės problemos ir sunkumai lydi žmogų visais laikais ir visame pasaulyje. Šiuo pokalbių ir diskusijų ciklu siekiame atkreipti visuomenės dėmesį į socialiai pažeidžiamas žmonių grupes, atskleisdami preventyvinių programų aktualumą, palaikymą ir plėtrą. Tai reali galimybė savo rankomis ir širdimi paliesti pačias giliausias ir skaudžiausias opas, suprasti ir pažinti žmones bei jų gyvenimo istorijas. Diskusijose dalyvauja asmeniškai skurdą, prievartą, izoliaciją ar socialinę atskirtį patiriantys asmenys, taip pat pagalbą įvairiose organizacijose teikiantys specialistai ir dvasiniai vadovai.

Diskusijų dalyviai dalijasi savo gyvenimo patirtimi ir įžvalgomis. Geresnis išmanymas apie skirtingas socialinės rizikos situacijas ir kelius, kaip į jas patenkama, sudaro prielaidas kiekvienam žmogui imtis iniciatyvos ir pilietinio aktyvumo, atkreipiant dėmesį ir sprendžiant visuomenėje kylančius klausimus, susijusius su socialinės atskirties situacijomis.

Geresnis socialinėje atskirtyje gyvenančių asmenų pažinimas padeda gerbti socialinę įvairovę ir kitų žmonių pasirinkimus.

Įdomu? Prenumeruokite naujienlaiškį ir skaitykite mus kasdien

Svarbu!

Įsivaizduokite, vieną dieną Jus pasiekia tokia žinia –
dėl finansinių sunkumų „Bernardinai.lt“ stabdo savo veiklą.

Darome viską, kad taip neatsitiktų, bet mums reikia Jūsų pagalbos.
Paremkite dabar, kad galėtumėte skaityti „Bernardinai.lt“ ir rytoj.