Žiūrėjimo laikas

50 min

Socialinis darbuotojas: „Nemokame bendradarbiauti ir dėl to kenčia vaikai gatvėje“

Socialinių pokalbių laidoje publicistas Donatas Puslys kalbina „Vilniaus Social Club“ darbo su jaunimu gatvėje socialinį darbuotoją Kasparą Laureckį ir Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos vadovę Ilmą Skuodienę.

Pokalbyje aptariamos socialinių darbuotojų patirtys susiduriant su gatvės vaikais, visuomenės požiūrį į juos ir tarpinstitucinio bendradarbiavimo stoką. 

„Dažnai gatvė ir joje būnantys vaikai visuomenės yra vertinami kaip didelis blogis, tačiau mūsų, socialinių darbuotojų, požiūriu, taip nėra. Gatvėje būriuojamasi ir dėl paslaugų bei pramogų trūkumo. Kai paprašau kitų žmonių apibūdinti, kokius jie įsivaizduoja jaunuolius gatvėje, jie dažniausiai apibūdina juos kaip apsvaigusius, agresyvius, nešvarius. Mes kas dieną susitinkame su labai įvairiais žmonėmis: tiek vaikais, tiek merginomis, tiek vienišomis mamomis, tiek benamiais jaunuoliais. Gatvė yra mūsų visuomenės atspindys“, – apie savo patirtį dirbant su jaunuoliais, būnančiais gatvėje, pasakoja Kasparas Laureckis. 

Kasparas Laureckis socialinius darbuotojus apibūdina kaip pasitikėjimo kūrimo ekspertus, būtent jie gali atsakyti į klausimą, kaip užmegzti pasitikėjimu grįstą santykį. Anot laidos pašnekovo, reikia daug laiko, norint suprasti ir prisijaukinti jauną žmogų: „Kartais reikia trijų mėnesių, o kartais ir trejų metų, kad užaugintume santykį, kuriame galėtume kartu ką nors nuveikti“, – pasakoja K. Laureckis. 

Įdomu? Prenumeruokite naujienlaiškį ir skaitykite mus kasdien

Kaip antrą svarbų dalyką, padedantį megzti ryšį su vaiku, K. Laureckis įvardija rimtą požiūrį į jauno žmogaus problemas: „Suaugusieji dažnai jas nuvertina. Norime sakyti, kad tos problemos, su kuriomis susiduria vaikai, yra visiškai nesvarbios. Juk yra svarbesnių reikalų, kuriais galima rūpintis. Socialinis darbuotojas stengiasi rimtai klausytis, nepraleisti pro akis tų dalykų, kurie svarbūs vaikui“, – apie gatvės vaikų problemas kalba pašnekovas. K. Laureckis priduria, jog svarbu kurti lygiavertį santykį su vaikais ir parodyti, kad būsite šalia, kai jiems reikės.