Vykdome technologijų atnaujinimo darbus. Atsiprašome dėl galimų sutrikimų. Norite prisidėti prie pokyčių? Nepamirškite -> Paremti
Atsinaujiname. Atsiprašome dėl galimų sutrikimų. Bet galite paremti.

2021 08 05

bernardinai.lt

Vidutinis skaitymo laikas:

2 min.

Socialinis restoranas „Pirmas blynas“ atveria duris Ramintojoje

Pasirengimas restorano atidarymui. Gabrielės Bražėnaitės nuotrauka

Nuo rugpjūčio 5 d. Švč. Mergelės Marijos Ramintojos bažnyčios pastato pirmame aukšte duris atveria socialinis restoranas. Tai bendruomeninių socialinės integracijos veiklų programos projektas, kurio metu vilniečiams gerai pažįstamas „Pirmas blynas“ perkels ir išplės savo veiklas Ramintojoje.

„Norime, kad ši vieta nebūtų vien eilinė kavinė, – pasakoja VšĮ „Bendrystės ir socialinių inovacijų centras“ direktorė Lina Blažytė. – Atsižvelgiant į socialinės atsakomybės, socialinio jautrumo ir pilietiškumo skatinimo poreikius, maisto gaminimo veikla projekto metu bus naudojama kaip socialinės integracijos priemonė. Kartu šiuo projektu norime sudaryti sąlygas LR VRM pareigūnams bendrauti ir bendradarbiauti su socialinę atskirtį patiriančiais visuomenės grupių atstovais, skatinti abipusį socialinį dialogą, toleranciją, laisvalaikio praleidimo ir bendruomeninių veiklų neformalioje aplinkoje įvairovę, išsiaiškinti socialinius poreikius ir lūkesčius, užmegzti naujus socialinius ryšius.“

Restorano komanda. Gabrielės Bražėnaitės nuotrauka

Laimėjusi konkursą, į šį projektą įsitraukė didelę gerąją socialinės integracijos patirtį turinti Tim Van Wijk vadovaujama įmonė „Pirmas blynas“. Ji ne tik yra pelniusi apdovanojimų už vystomą socialinį verslą, bet, svarbiausia, per pastaruosius trejus metus integravo ir nuolat palaiko komandą žmonių, turinčių specialiųjų poreikių. Taip pat įmonė vykdo daug švietėjiškų projektų, skirtų šviesti visuomenę,  yra įkūrusi kalbų mainų kavinę užsieniečiams, rengia praktinius užsiėmimus socialiniams darbuotojams, žmonėms, turintiems specialiųjų poreikių, padeda įgyti praktinių darbo įgūdžių.

Tikimasi, kad projektas Ramintojoje praturtins ne tik tikslines jo grupes, bet ir visuomenę. Norintieji ne tik skaniai papietauti, bet ir dalyvauti edukacinėse veiklose kviečiami ieškoti informacijos interneto puslapiuose www.bendryste.lt ir www.pirmasblynas.lt. Socialinis restoranas veiks visomis savaitės dienomis, išskyrus antradienius, nuo 11 iki 19 valandos.

VšĮ „Bendrystės ir socialinių inovacijų centras“ informacija

Norite nepraleisti svarbiausių naujienų? Prenumeruokite naujienlaiškį:

Atsinaujiname

Vykdome technologijų atnaujinimo darbus. Atsiprašome dėl galimų sutrikimų.

Norite prisidėti prie pokyčių?

Paremkite