Vykdome technologijų atnaujinimo darbus. Atsiprašome dėl galimų sutrikimų. Norite prisidėti prie pokyčių? Nepamirškite -> Paremti
Atsinaujiname. Atsiprašome dėl galimų sutrikimų. Bet galite paremti.

2023 05 12

bernardinai.lt

Vidutinis skaitymo laikas:

< 1 min.

Solistui Laimonui Pautieniui – aukščiausias Kultūros ministerijos apdovanojimas

Operos solistas Laimonas Pautienius. Domo Rimeikos nuotrauka

Kauno valstybinio muzikinio teatro solistui Laimonui Pautieniui už nuopelnus Lietuvos muzikos scenai, profesinį meistriškumą, aktyvią koncertinę veiklą, kultūros sklaidą ir Lietuvos vardo garsinimą skirtas aukščiausias Kultūros ministerijos apdovanojimas – garbės ženklas „Nešk savo šviesą ir tikėk“.

Jį po Giuseppe Verdi operos „Nabukas“, skirtos L. Pautieniaus jubiliejui, įteikė kultūros ministro Simono Kairio patarėjas Sigitas Šliažas.

L. Pautieniaus muzikinė karjera prasidėjo dar studijuojant Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje: Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre Spoletos vaidmeniu Giacomo Puccini operoje „Toska“ ir Kauno valstybiniame muzikiniame teatre Niko vaidmeniu Johno Kanderio miuzikle „Zorba“. Šiuo metu solistas dainuoja visose Lietuvos muzikinėse scenose ir įvairių žanrų spektakliuose. Yra vienas trupės „Vilnius City Opera“ įkūrėjų ir jos solistas.

L. Pautienius sukūrė įspūdingą vaidmenų skaičių Lietuvos ir užsienio teatrų scenose, koncertavo Estijoje, Latvijoje, Vokietijoje, Prancūzijoje, JAV, Švedijoje, kitose šalyse.

Solisto veikla įvertinta įvairiomis premijomis, jis yra du kartus pelnęs Auksinį scenos kryžių: 2004 m. už Grafo Danilos vaidmenį Franzo Leharo opretėje „Linksmoji našlė“ ir 2012 m. už Enriko vaidmenį Gaetano Donizetti operoje „Liučija di Lamermur“ bei Onegino vaidmenį Piotro Čaikovskio operoje „Eugenijus Oneginas“.

Kultūros ministerijos informacija

Norite nepraleisti svarbiausių naujienų? Prenumeruokite naujienlaiškį:

Atsinaujiname

Vykdome technologijų atnaujinimo darbus. Atsiprašome dėl galimų sutrikimų.

Norite prisidėti prie pokyčių?

Paremkite