2021 05 18

bernardinai.lt

Vidutinis skaitymo laikas:

2 min.

Startuoja Šv. Jokūbo kelio jaunųjų ambasadorių estafetė 2021

Šv. Jokūbo kelio draugų asociacijos nuotrauka

Gera žinia – startuoja tradicinė Švento Jokūbo kelio jaunųjų ambasadorių estafetė 2021. Laikantis galiojančių karantino reikalavimų, nedidelėmis grupelėmis jau šią savaitę į kelią leidžiasi Lietuvos jaunimas – gimnazistai ir jų mokytojai, jaunimo organizacijų nariai ir jų vadovai. Šių metų estafetė vyks gegužės 20 – birželio 30 dienomis, pirmasis piligrimų žygis – gegužės 21 dieną.

Dar estafetei neprasidėjus žinoma, kad tarptautiniu lygiu pripažintais lietuviškaisiais Šv. Jokūbo keliais – Žemaitijos/Karaliaučiaus, Šiaulių, Kauno ir Vilniaus, taip pat visas šio apaštalo garbei pavadintas bažnyčias jungiančiu Švento Jokūbo kelio žiedu, įveikdami įvairias jų atkarpas, piligrimų žygiuose dalyvaus daugiau nei 600 dalyvių.

Neabejojama, kad dalyvių bus gerokai daugiau – taip nutikdavo ir ankstesniais metais, kai kolegų pavyzdžio paveikti į Šv. Jokūbo kelią stodavo ir tie, kurie dalyvauti estafetėje nė neplanavo. Per pastaruosius penkerius metus Šv. Jokūbo kelio ambasadoriais tapo daugiau nei 3000 jaunųjų piligrimų.

Kaip kasmet, taip ir šių metų estafetės žygių dalyviai gaus Šv. Jokūbo kelio jaunųjų ambasadorių sertifikatus, o į žygius jie leisis su piligrimų pasais, kurie specialiais spaudais bus žymimi kelio stotyse, dažniausiai – šventovėse, kelyje esančiose bažnyčiose. Kai kurie žygių dalyviai į piligrimų žygį leisis su Šv. Jokūbo kelio piligrimų pasais, pradėtais žymėti jau ankstesniais metais. Šiais metais tradicine tapusi estafetė vyks jau šeštus metus iš eilės.

Šv. Jokūbo kelio draugų asociacijos nuotrauka

Šių metų jaunųjų ambasadorių estafetė ypatinga tuo, kad ji vyksta Šventaisiais Jokūbo metais – šiai iškiliai progai ji ir dedikuojama. Šventieji Jokūbo metai pasikartoja keliolika kartų per šimtmetį – tais metais, kai liepos 25-oji, Šv. apaštalo Jokūbo diena, būna sekmadienis. Tokiais metais Šv. Jokūbo kelio – Camino de Santiago – piligrimai, pasiekę Santjago de Kompostela miestą Šiaurės Ispanijoje, pelno ypatingų malonių – apie tai dar praėjusiais metais paskelbė Popiežius Pranciškus. Tiesa, dėl pandemijos, įvertindamas galiojančius suvaržymus, popiežius Šventaisiais Jokūbo metais paskelbė ir 2022-uosius metus.

Kas gi dalyvaus Švento Jokūbo kelio jaunųjų ambasadorių estafetėje 2021? Šiandien žinoma, kad jaunaisiais ambasadoriais siekia tapti moksleiviai ir gimnazistai iš Alytaus, Kauno ir Vilniaus miestų, taip pat Alytaus, Šilutės, Pasvalio, Raseinių, Kaišiadorių, Anykščių, Elektrėnų, Trakų, Rokiškio ir kitų rajonų savivaldybių mokyklų ir gimnazijų.

Šv. Jokūbo kelio jaunųjų ambasadorių estafetės globėja nuo jos pradžios iki šių dienų yra Nepriklausomybės (Kovo 11-osios) Akto signatarė Laima Andrikienė, estafetę organizuoja ir remia Šv. Jokūbo kelio draugų asociacija ir Šv. Jokūbo kelio savivaldybių asociacija, šiuo metu vienijanti 25 mūsų šalies savivaldybes, kurias jungia Šv. Jokūbo kelio tinklas.

Įdomu? Prenumeruokite naujienlaiškį ir skaitykite mus kasdien

Šv. Jokūbo kelias – Europos Tarybos kultūros kelias, pirmasis ir seniausias Europos kultūros kelias, kuriuo europiečiai piligrimystėn leidžiasi nuo naujųjų viduramžių. Jau ne vienerius metus Europoje pastebima piligrimystės atgimimo tendencija, ir čia Lietuva – ne išimtis. Į piligrimystės žygius leidžiamasi dėl įvairių priežasčių, ir tai yra kiekvieno žmogaus asmeninis reikalas. Jei iš tokių žygių, eidami keliu ir saulei šviečiant, ir lietui merkiant, vienumoje ar tik su mylimaisiais, artimiausiais draugais, Aukščiausiuoju pasitardami apie gyvenimo prasmę, esmę, versmę ir giesmę, sugrįžtame geresni, geriau pažinę ir supratę save ir kitus, tarsi save – o gal Dievą – atradę iš naujo – piligrimystės tikslas yra pasiektas. Gero kelio, piligrimai!

Parengė Rima Blikertienė ir Dainius Varnas