Vykdome technologijų atnaujinimo darbus. Atsiprašome dėl galimų sutrikimų. Norite prisidėti prie pokyčių? Nepamirškite -> Paremti
Atsinaujiname. Atsiprašome dėl galimų sutrikimų. Bet galite paremti.

2023 01 10

Kamilė Laučytė

bernardinai.lt

Vidutinis skaitymo laikas:

< 1 min.

Studentų ateitininkų žiemos akademijos tema – „Mūsų draugai, mūsų priešai“

Renginio plakatas

Praėjusiais metais Studentų ateitininkų žiemos akademija prasidėjo kitą dieną nuo karo pradžios Ukrainoje. Nuo to laiko Ukraina nepaliauja būti mūsų širdyse ir skambėti mūsų lūpose.

Šįsyk kviečiame tęsti diskusijas ne vien tarp draugų ir artimųjų, bet ir formaliau tarp jaunų katalikų. Šių metų Studentų ateitininkų žiemos akademija vyks sausio 27–29 d. Liškiavoje, jos tema – „Mūsų draugai, mūsų priešai“.

Kas politiniame kontekste yra draugas, o kas – priešas? Į šį ir kitus klausimus padės atsakyti akademijoje rengiamos paskaitos, liudijimai ir naujovė – darbuotės.

Keletas paskaitininkų ir jų temos:

Kun. Jokūbas-Marija Goštautas OP, Rytų Krikščioniškųjų Bažnyčių teologijos ir dvasingumo specialistas, kalbės apie teisingo karo teoriją ir Bažnyčios požiūrį į karą.

Kun. Gintaras Sungaila, esantis sujudėjimų centre tarp Lietuvos ortodoksų, plačiau papasakos apie Rusų Ortodoksų Bažnyčią.

Ernestas Šidlauskas, Vilniaus licėjaus dorinio ugdymo ir filosofijos mokytojas, pažvelgs į draugo ir priešo santykį iš etinės bei filosofinės pusės.

Vytis Turonis, Ateitininkų federacijos pirmininkas, teisininkas, detaliau aptars bendruomeniškumo problematiką.

Darbuočių metu bus rengiami įvairūs užsiėmimai, diskusijos ir kiti smagūs dalykai. Štai keletas jų:

Agronomijos studentas Laurynas Stanys papasakos apie ekologiją.

Vilniaus dailės akademijos ir Lietuvos muzikos ir teatro akademijos tikinčius studentus vienijantis Šv. Luko klubas tęs kalbą apie bendruomenę.

Medicinos studentus jungiančios korporacijos „Gaja“ narės Aušrinė Žilionytė ir Paulina Bradauskaitė mokys apie stalo etiketą.

Dovilė Plukaitė ir Vytautė Kibartaitė supažindins su savo rengiama iniciatyva „Jaunimo popietė“, kurioje stengiamasi rasti atsakymus į klausimus apie tikėjimą ir kaip argumentuoti savo nuomonę į dabartinėje visuomenėje iškylančias kontroversiškas problemas.

Akademijoje jūsų taip pat lauks jaukūs pokalbiai su studentais ir daug malonių netikėtumų. Tereikia užsiregistruoti iki sausio 16 d. ir atvykti į Liškiavą.

Daugiau informacijos čia.

Norite nepraleisti svarbiausių naujienų? Prenumeruokite naujienlaiškį:

Atsinaujiname

Vykdome technologijų atnaujinimo darbus. Atsiprašome dėl galimų sutrikimų.

Norite prisidėti prie pokyčių?

Paremkite