Tapkite mūsų partneriais, padėkite išlaikyti visiems prieinamą, nemokamą ir kokybišką žiniasklaidą. Paremti
Paremkite ir tapkite mūsų partneriais.

2022 11 24

bernardinai.lt

Vidutinis skaitymo laikas:

< 1 min.

Šv. Andriejus Dung-Lakas ir visi Vietnamo kankiniai

Mozaika su šv. Andriejumi Dung-Laku Vašingtono nacionalinėje Švč. Mergelės Marijos Nekaltojo Prasidėjimo šventovėje. Wikipedia.org nuotrauka

Lapkričio 24 d. minime Andriejų Dung-Laką, kunigą, kankinį. Andriejus Dung-Lakas gimė apie 1785 m. Bac Ninh provincijoje, Vietname. Mirė 1839 m. gruodžio 21 d. Hanojuje.

Andriejus, kurio tikrasis vardas buvo Dung An Tranas, gimė neturtingų Šiaurės vietnamiečių nekrikščionių šeimoje. Kai berniukui buvo 12 metų, jis su tėvais persikėlė į Hanojų, kur buvo auklėjamas katalikų katecheto. Šis Dung An Traną ir pakrikštijo. Vaikinas trejus metus dirbo katechetu, studijavo teologiją, 1823 m. tapo kunigu ir buvo Ke-Dam parapijos klebonas. Imperatoriui Minh-Mangui persekiojant krikščionis, Dung An Tranas buvo įkalintas, parapijiečiai jį išpirko už pinigus.

Išėjęs į laisvę, kad išvengtų persekiojimo, Dung An Tranas pakeitė savo vardą ir tapo Andriejumi Laku ir ėmė dirbti kitoje parapijoje. Tačiau 1839 m. jis vėl buvo suimtas, kankinamas ir galiausiai nukirsdintas.

1900 m. Andriejus buvo paskelbtas palaimintuoju, o 1988 m. drauge su kitais 116 Vietnamo kankiniais – šventuoju.

Jo bendražygiais buvo 8 vyskupai, 50 kunigų ir 59 pasauliečiai. Bendru šventimu pagerbiami kankiniai iš Azijos regionų – Tunkvino, Anamitos ir Koncichino.

Įdomu? Prenumeruokite naujienlaiškį ir skaitykite mus kasdien

Kas yra „bernardinai“?

Arba kodėl „Bernardinai.lt“ yra nemokama žiniasklaida ir kodėl kviečiame tapti partneriais paremiant.