2021 12 02

bernardinai.lt

Vidutinis skaitymo laikas:

< 1 min.

Šv. Bibijana (Vivijana) – legendomis apipinta kankinė

Lorenzo Bernini (17 a.), „Šv. Bibijana“. Wikipedia.org nuotrauka

Gruodžio 2 d. minime šv. Bibijaną (Vivijaną), kankinę.

Bibijanos tėvas Flavijus buvo Romos prefektas ankstyvosios krikščionybės laikais. Jis ir jo žmona buvo žinomi kaip aistringi krikščionys. Kai imperatorius Julijanas ėmė persekioti krikščionis, Flavijus buvo suimtas. Prieš ištremiant karšta geležimi ant veido jam buvo išdeginta žymė.

Po Flavijaus mirties jo žmona Dafrosa buvo įkalinta savo pačios namuose – tik dėl to, kad ji garsėjo kaip dora krikščionė. Vėliau ji taip pat buvo pasmerkta mirti.

Įdomu? Prenumeruokite naujienlaiškį ir skaitykite mus kasdien

Likusi viena su savo seserimi Demetrija, Bibijana stengėsi visa širdimi pasitikėti Dievu ir melstis. Iš jų buvo atimta viskas, ką jos turėjo. Vėliau abi jaunos merginos buvo nuvestos į teismą. Vargšė Demetrija taip išsigando, kad krito negyva prie teisėjo kojų.

Bibijana buvo atiduota auklėti nuodėmingai moteriai, tikintis, kad ši sutiks tapti prostitute. Tačiau merginos nepalaužė nei saldūs žodžiai, nei išmoningos gudrybės.

Nepavykus palaužti, mergina buvo uždaryta į beprotnamį, o vėliau vėl priversta stotis prieš teismą,  sumušta. Bibijana nesiliovė melstis, o jos tikėjimas buvo stiprus kaip niekada.

Šv. Bibijana buvo mirtinai nuplakta švininiais rimbais, ir nors jos kūnas buvo paliktas šunims, niekas jos nepalietė. Po kelių dienų kunigas ją slapta palaidojo naktį šalia motinos ir sesers.

Vėliau virš jos kapo buvo pastatyta bažnyčia. Bažnyčios sode augo vaistažolės, kurios gydydavo nuo galvos skausmo ir epilepsijos.

Kartais tenka kentėti, darant tai, kas, žinome, yra teisinga. Prašykime ištvermės malonės, kad pajėgtume daryti gera.