2021 02 01

bernardinai.lt

Vidutinis skaitymo laikas:

< 1 min.

Šv. Brigita – Airijos globėja

Šv. Brigita Airė. catholicsaintmedals.com nuotrauka

Vasario  1 d. minime šv. Brigitą, vieno pirmųjų vienuolynų Airijoje steigėją ir abatę.

Manoma, kad Brigita gimė Faugharte, netoli Dundalko, Airijoje. Jos tėvus pakrikštijo šv. Patrikas. Pasak legendos, jos tėvas buvo Dubtachas, Liensterio airių karo vadas, jos motina Broka buvo vergė. Dar būdama jauna mergina, Brigita susidomėjo vienuoliniu gyvenimu ir, šv. Melui padedant, tapo vienuole. Manoma, kad šv. Melas vėliau paskyrė ją būti vienuolyno abate. Kartu su 7  merginomis ji kuriam laikui apsigyveno Krogano kalvos papėdėje. Apie 468  m. persikėlė į Metą, kur gyveno šv. Melas.

Apie 470 m. Brigita įkūrė dvigubą vienuolyną Kildare ir tapo pirmąja abate Airijoje.

Vėliau vienuolynas išsiplėtė ir tapo dvasingumo ir studijų centru, šalia jo išaugo Kildarės miestas. Taip pat Brigita Kildarėje įkūrė meno mokyklą.  Šios mokyklos sukurti rankraščiai, puošti miniatiūromis, garsėjo kaip vieni gražiausių Airijos rankraščių, tačiau prieš tris šimtmečius šie kūriniai pradingo.

Brigita buvo viena žymiausių savo meto moterų. Jos gyvenimas apipintas legendomis, jai priskiriami keisčiausi fantastiški, neįmanomi stebuklai, tačiau nėra abejonių, kad jos ypatingas dvasingumas, beribė meilė ir gailestingumas patekusiems į bėdą buvo tikri.

Brigita mirė Kildare vasario 1 d.

Šv. Brigita kartu su šv. Patriku yra Airijos globėja.