Sunku skaityti? Padidink tekstą, spausdamas ant aA raidžių straipsnio pradžioje. Perskaitei lengviau? Nepamiršk -> Paremti
Neįskaitai? Spausk teksto didinimo mygtuką. Paremk. Ačiū!

2023 02 01

bernardinai.lt

Vidutinis skaitymo laikas:

< 1 min.

Šv. Brigita – Airijos globėja

Šv. Brigita Airė. Catholicsaintmedals.com nuotrauka

Vasario 1 d. minime šv. Brigitą, vieno pirmųjų vienuolynų Airijoje steigėją ir abatę.

Manoma, kad Brigita gimė Faugharte, netoli Dundalko, Airijoje. Jos tėvus pakrikštijo šv. Patrikas. Kaip pasakoja legenda, Brigitos tėvas buvo Dubtachas, Liensterio airių karo vadas, o motina Broka – vergė. Dar būdama jauna mergina, Brigita susidomėjo vienuoliniu gyvenimu ir, šv. Melui padedant, tapo vienuole.

Manoma, kad šv. Melas vėliau paskyrė ją būti vienuolyno abate. Kartu su septyniomis merginomis ji kurį laiką apsigyveno Krogano kalvos papėdėje. Apie 468  m. persikėlė į Metą, kur gyveno šv. Melas.

Apie 470 m. Brigita įkūrė dvigubą vienuolyną Kildare ir tapo pirmąja abate Airijoje.

Vėliau vienuolynas išsiplėtė ir tapo dvasingumo ir studijų centru, šalia jo išaugo Kildarės miestas. Taip pat Brigita Kildarėje įkūrė meno mokyklą. Šios mokyklos sukurti rankraščiai, puošti miniatiūromis, garsėjo kaip vieni gražiausių Airijoje, tačiau prieš tris šimtmečius šie kūriniai pradingo.

Brigita buvo viena žymiausių savo meto moterų. Jos gyvenimas apipintas legendomis, jai priskiriami keisčiausi, fantastiški, neįmanomi stebuklai, tačiau nėra abejonių, kad šv. Brigitos ypatingas dvasingumas, beribė meilė ir gailestingumas patekusiesiems į bėdą buvo tikri.

Brigita mirė Kildare vasario 1 d.

Šv. Brigita kartu su šv. Patriku yra Airijos globėjai.

Norite nepraleisti svarbiausių naujienų? Prenumeruokite naujienlaiškį:

Patinka tai, ką skaitai?

Pasidalink su kitais naudodamasis patogiais mygtukais straipsnio pradžioje. Ir nepamiršk paremti!

Paremsiu